سلام به دنیایی بدون رمز عبور
پشتیبانی 1Password از کلید عبور از سال آینده
کد مطلب: 19879
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹
 
اپلیکیشن 1Password که برای مدیریت کلمه عبور کاربرد دارد، از اوایل سال ۲۰۲۳ شروع به پشتیبانی از «کلید عبور» می‌کند تا بتوانید ازطریق سیستم احراز هویت گوشی وارد حساب‌های کاربری شوید.
پشتیبانی 1Password از کلید عبور از سال آینده
 
 
Share/Save/Bookmark
زومیت: اپلیکیشن 1Password که برای مدیریت کلمه عبور کاربرد دارد، از اوایل سال ۲۰۲۳ شروع به پشتیبانی از «کلید عبور» می‌کند تا بتوانید ازطریق سیستم احراز هویت گوشی وارد حساب‌های کاربری شوید.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، توسعه‌دهنده اپلیکیشن وان‌پسورد (1Password) در بیانیه‌ای گفت این اپلیکیشن پرمخاطب در اوایل سال ۲۰۲۳ به پشتیبانی از کلید عبور (Passkey) مجهز می‌شود. به لطف پشتیبانی از این قابلیت، کاربران خواهند توانست بدون نیاز به رمز عبور به شیوه‌ای ایمن در اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های مختلف لاگین کنند.

پشتیبانی از کلید عبور توسط اپلیکیشینی مثل وان‌پسورد که به‌طور ویژه برای مدیریت کلمه عبور طراحی شده، ممکن است در نگاه اول گیج‌کننده باشد، اما فراموش نکنید وان‌پسورد اولین اپلیکیشن مدیریت کلمه عبور نیست که چنین کاری انجام می‌دهد. اوایل امسال اپلیکیشن Dashlane پشتیبانی از کلید عبور را شروع کرد.

به گزارش ورج، اپل ازطریق iCloud Keychain و macOS Ventura و iOS 15 پشتیبانی از کلید عبور را در سرویس‌هایش شروع کرده است. پشتیبانی از کلید عبور در سیستم‌عامل اندروید و مرورگر کروم فعلاً مرحله آزمایشی را می‌گذراند و در آینده به‌صورت عمومی دردسترس قرار می‌گیرد. مایکروسافت هنوز شروع به پشتیبانی از کلید عبور نکرده است.

کلید عبور راهکاری مدرن برای ورود به حساب‌های کاربری است که نیاز به استفاده از کلمه‌ی عبور را از بین می‌برد و توسط اتحادیه FIDO طراحی شده است. شماری از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت فناوری عضو این اتحادیه هستند. فناوری کلید عبور به کاربران امکان می‌دهد به‌جای کلمه عبور، از سیستم احراز هویت دستگاه خود استفاده کنند. مثلاً کاربران آیفون می‌توانند با فیس ID گوشی در تمامی حساب‌های کاربری لاگین کنند.

از آن‌جایی که کلیدهای عبور نیاز به کلمه عبور را از بین می‌برند، امنیت بسیار بالایی دارند. به‌لطف استفاده از کلید عبور حملات فیشینگ کم می‌شود و کاربران لازم نیست نگران سرقت کلمه عبور باشند. توسعه‌دهنده وان‌پسورد می‌گوید نسخه اختصاصی کلید عبور در این اپلیکیشن که Universal Sign On نام دارد، از چند پلتفرم پشتیبانی می‌کند و به‌همین دلیل بهتر از سایر سرویس‌هاست.
مرجع : زومیت