هکر FTX بازار اتریوم را به هم ریخت
کد مطلب: 19908
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰
 
هکری که صرافی FTX را هک کرده و تبدیل به نهنگ اتریوم شده بود، بازار این ارز دیجیتال را به هم زد.
هکر FTX بازار اتریوم را به هم ریخت
 
 
Share/Save/Bookmark
بازار: هکری که صرافی FTX را هک کرده و تبدیل به نهنگ اتریوم شده بود، بازار این ارز دیجیتال را به هم زد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هکر صرافی FTX روز گذشته با فروش ۲۵ هزار اتریوم و تبدیل آن به بیت‌کوین، منجر به ریزش ۶ درصدی قیمت اتریوم شده که این ریزش نیز منجر به سقوط تمامی بازار رمزارزها در همین روز شد.

بر اساس این گزارش، هکر صرافی FTX که هنوز هویتش مشخص نیست، روز دوشنبه، ۲۰ نوامبر، ۲۵ هزار اتریوم به مسروقه خود از صرافی نام برده را از کیف پول خود به یک کیف پول دیگر انتقال داده و تمامی آن‌ها را تبدیل به بیت کوین کرده است. گفته می شود روانه شدن این تعداد اتریوم به بازار رمزارزها آن هم ظرف مدت چند ساعت، منجر به ریزش سنگین قیمت این رمزارز شده است.

ارزش اتریوم‌های منتقل شده توسط هکر صرافی FTX بیش از ۶۰ میلیون دلار اعلام شده که در قالب سه تراکنش آن‌ها را به کیف پول دیگر خود منتقل کرده است.

به گفته کارشناسان، هکر مذکور این تراکنش‌ها را با استفاده از بریج RenBridge انجام داده که متعلق به شرکت تحقیقات بلاک‌چین آلامدا است. از بریج مذکور برای تبدیل اتریوم به بیت‌کوین و انتقال آن‌ها به آدرس کیف پول جدید استفاده شده است.

گفتنی است، علی‌رغم استفاده صرافی‌های رمزارزی از سیستم‌های امنیتی سنگین و همچنین حضور متخصصان فناوری اطلاعات در این شرکت‌ها، امنیت آن‌ها همچنان تا سطح اعجاب‌انگیزی زیر سوال است؛ موضوعی که وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز پس از انجام حمله هکری علیه صرافی FTX به آن اشاره کرده و بار دیگر، خواستار وضع مقررات برای فعالیت ارزهای دیجیتال و شرکت‌های مرتبط با آن‌ها شد.
مرجع : بازار