دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ , 4 Dec 2023
جالب است ۰
برخی کاربران آی‌کلاد ویندوز ادعا می‌کنند که تصاویر و ویدیوهای خصوصی آن‌ها که در این سرویس ابری ذخیره‌شده است، برای افراد غریبه نمایش داده می‌شوند.
منبع : زومیت
زومیت: برخی کاربران آی‌کلاد ویندوز ادعا می‌کنند که تصاویر و ویدیوهای خصوصی آن‌ها که در این سرویس ابری ذخیره‌شده است، برای افراد غریبه نمایش داده می‌شوند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نسخه ویندوزی آی‌کلاد ایرادهای متعددی دارد و در یکی از جدیدترین آن‌ها، کاربران می‌گویند در ذخیره‌سازی عکس و ویدیو با مشکلاتی مواجه شده‌اند. با توجه به تعدادی از شکایت‌های آنلاین، نسخه ویندوزی آی‌کلاد باعث خراب شدن برخی ویدیوهای خاص شده است. علاوه بر این، گزارش‌هایی از یک مشکل نگران‌کننده‌تر وجود دارد که عکس‌های خصوصی کاربران را در کتابخانه چندرسانه‌ای افراد غریبه نمایش می‌دهد.

مک‌رومرز برخی از شکایت‌هایی که ازطریق انجمن پشتیبانی این وب‌سایت مطرح شده بود را جمع‌آوری کرده است. به‌گفته یکی از افرادی که تحت تأثیر مشکل امنیتی اخیر آی‌کلاد قرار گرفته است، ویدئوهای ثبت‌شده با آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۴ پرو به درستی با آی‌کلاد ویندوز همگام‌سازی نمی‌شوند و درنتیجه هنگامی‌که فیلم‌های خاص در صف همگام‌سازی نسخه ویندوز این برنامه قرار بگیرند، خطوط اسکن سیاه ‌رنگی در آن‌ها دیده می‌شود که درواقع آن‌ها را غیرقابل تماشا می‌کند.

به‌نوشته‌ی 9to5Mac، درحالی‌که مشکل فوق واقعاً ناامیدکننده به نظر می‌رسد برخی دیگر از کاربران اعلام کرده‌اند عکس‌ها و حتی ویدیوهای دیگران، در کتابخانه آی‌کلاد آن‌ها نمایش داده می‌شود و درنتیجه می‌توان حدس زد که این عکس‌ها و ویدیوها مربوط به کتابخانه‌های آی‌کلاد سایر کاربران باشند.

یکی از افرادی که تحت تأثیر مشکل آی‌کلاد ویندوز قرار گرفته است می‌گوید: نسخه ویندوزی آی‌کلاد، ویدیوهای ضبط شده با آیفون ۱۴ پرو مکس را تخریب می‌کند و درنتیجه فیلم‌ها به‌صورت سیاه و سفید با خطوطی روی آن‌ها نمایش داده می‌شوند. در موارد نادر، عکس‌های ناشناخته‌ای که احتمالاً متعلق به حساب آی‌کلاد سایر کاربران است در کتابخانه افراد دیگر نمایش داده می‌شوند. من تصاویری در حساب آی‌کلاد خود مشاهده کردم که قبلاً هرگز آن‌ها را ندیده بودم و درواقع عکس‌هایی از بازی‌های فوتبال و موارد دیگر به من نشان داده شد. این مشکل قطعاً نگران‌کننده است و احساس امنیت را هنگام استفاده از آی‌کلاد ازبین می‌برد.

به‌نظر می‌رسد مشکلات ذکر شده در بالا، روی برنامه اختصاصی آی‌کلاد برای ویندوز تأثیر دارد و ادغام بخش Photos فضای ذخیره‌سازی ابری اپل با ویندوز ۱۱ که اخیراً انجام شد، تحت‌تأثیر آن قرار نگرفته است. مطمئناً این مشکل یکی از مسائل مرتبط با سرورهای اپل است و مایکروسافت در آن نقشی ندارد.
کد مطلب : 19927
https://aftana.ir/vdchqwnz.23nwidftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی