سامسونگ ادعا کرد
افزایش امنیت حسگر اثر انگشت سامسونگ تا ۲.۵ میلیارد برابر
کد مطلب: 19996
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷
 
سامسونگ می‌گوید راهکار جدیدش برای احرازهویت ازطرق بررسی هم‌زمان چند اثرانگشت، درمقایسه با سیستم‌های کنونی، امنیت را تا ۲٫۵ میلیارد برابر افزایش خواهد داد.
افزایش امنیت حسگر اثر انگشت سامسونگ تا ۲.۵ میلیارد برابر
 
 
Share/Save/Bookmark
زومیت: سامسونگ می‌گوید راهکار جدیدش برای احرازهویت ازطرق بررسی هم‌زمان چند اثرانگشت، درمقایسه با سیستم‌های کنونی، امنیت را تا ۲٫۵ میلیارد برابر افزایش خواهد داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به‌نظر شما چه راهکارهایی برای افزایش امنیت روش‌های احراز هویت بیومتریک ازجمله اثر انگشت وجود دارد؟ یکی از بهترین ایده‌ها این است که به‌جای استفاده از حسگرهای اثر انگشت کنونی که در لحظه فقط قادر به تشخیص یک انگشت هستند، از کل فضای نمایشگر OLED برای تشخیص هم‌زمان چندین اثرانگشت استفاده شود. شاید این مورد کمی شبیه داستان‌های عملی-تخیلی به‌نظر برسد اما جالب است بدانید سامسونگ از مدتی قبل در حال کار روی توسعه‌ فناوری مذکور است.

مدیرعامل سامسونگ در مصاحبه اخیر خود گفت که امکان دارد این شرکت فناوری استفاده از کل فضای نمایشگرهای OLED به‌عنوان حسگر اثر انگشت را تا چند سال دیگر به مرحله اجرایی برساند.

غول فناوری کره جنوبی چند ماه قبل اعلام کرد درحال توسعه راهکاری برای احرازهویت با اثرانگشت روی نمایشگرهای نسل بعدی یعنی OLED ۲.۰ است. به نوشته SamMobile، این فناوری به گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها اجازه می‌دهد که به‌طور هم‌زمان چندین انگشت کاربر را ازطریق نمایشگرهای OLED خود بررسی کنند.

به گفته سامسونگ، استفاده از سه اثرانگشت به طور هم‌زمان برای احرازهویت بیومتریک باعث افزایش ۲٫۵ میلیارد برابری امنیت خواهد شد. علاوه بر این فناوری مذکور روی کل صفحه نمایش کار خواهد کرد و کاربران محصولات گلکسی در آینده نگرانی خاصی درمورد قراردادن دقیق انگشت خود روی نقطه مناسب نخواهند داشت. با OLED ۲.۰ و راهکار آينده‌نگرانه سامسونگ برای احرازهویت ازطریق چند اثرانگشت، کل صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند می‌تواند به‌عنوان اسکنر اثرانگشت عمل کند.

سامسونگ دقیقاً اعلام نکرده است فناوری تشخیص هم‌زمان چند اثرانگشت چه زمانی روی محصولات این برند ارائه خواهد شد. با این حال، غول فناوری کره‌ای می‌گوید فناوری اسکن اثرانگشت چندگانه (OPD) آماده است و این شرکت احتمالاً از مواد و فرآیندهای مشابهی برای افزودن اسکنر اثرانگشت All-in-One خود به OLED ۲.۰ استفاده خواهد کرد.

سامسونگ پیش‌بینی می‌کند فناوری تشخیص هم‌زمان چند اثر انگشت احتمالاً تا سال ۲۰۲۵ روی محصولات این شرکت ارائه خواهد شد. انتظار می‌رود این تکنولوژی به استاندارد واقعی امنیت تبدیل شود. ازطرف دیگر با توجه به این‌که جدیدترین مدل‌های آیفون به‌جای حسگر اثرانگشت از فیس آی‌دی (Face ID) بهره می‌برند، مشخص نیست آيا اپل از فناوری جدید سامسونگ روی آیفون‌های آینده خود استفاده خواهد کرد یا خیر. به‌نظر می‌رسد غول کره‌ای اولین شرکتی خواهد بود که فناوری تشخیص هم‌زمان چند اثرانگشت را روی محصولات خود معرفی خواهد کرد و درنتیجه در این زمینه خاص پیشرو خواهد بود.
مرجع : زومیت