ابراز نگرانی اف‌بی‌آی از تیک‌تاک
کد مطلب: 20019
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰
 
مدیر اف‌بی‌آی معتقد است اپلیکیشن چینی تیک‌تاک یک خطر برای امنیت ملی آمریکا محسوب می‌شود.
ابراز نگرانی اف‌بی‌آی از تیک‌تاک
 
 
Share/Save/Bookmark
مهر: مدیر اف‌بی‌آی معتقد است اپلیکیشن چینی تیک‌تاک یک خطر برای امنیت ملی آمریکا محسوب می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کریس ورای، مدیر اف‌بی‌آی در آمریکا معتقد است تیک‌تاک تهدیدی برای امنیت ملی به حساب می‌آید زیرا این اپ چینی ارزش‌های آمریکایی را به اشتراک نمی‌گذارد و ممکن است محتوا را دستکاری کند.

اپ تیک‌تاک ویدیو متعلق به بایت‌دنس است و سال گذشته بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان داشته است.

این درحالی است که ماه گذشته ورای در جلسه استماع کمیته امنیت میهن مجلس آمریکا نیز نگرانی‌های مشابهی را بیان و ادعا کرد حزب کمونیست چین می‌تواند با استفاده از تیک‌تاک برای تاثیرگذاری در الگوریتم‌های قدرتمند توصیه محتوا و همچنین جمع‌آوری داده‌های کاربران یا کنترل نرم‌افزار برای مقاصد خرابکارانه استفاده کند.

ورای هنگام سخنرانی در دانشگاه میشیگان گفت: تمام این موارد در دستان دولتی است که ارزش‌های ما را به اشتراک نمی‌گذارد و مأموریتی دارد که با منافع ایالات متحده آمریکا در تضاد است. این امر باید ما را نگران کند.

او در ادامه افزود: دولت چین تمایلش برای سرقت داده‌های کاربران آمریکایی در مقیاس وسیع را نشان داده است.

به گفته این مقام ارشد امنیتی مردم آمریکا باید نگران توانایی چین در شکل‌دهی محتوا، اجرای عملیات‌های تأثیرگذاری بر کاربران و دسترسی به دستگاه‌های افراد باشند.

طبق قوانین امنیت ملی در چین شرکت‌های خصوصی فعال در این کشور باید در صورت درخواست دولت، داده‌هایشان را در اختیار مقامات قرار دهند. نگرانی مقامات آمریکایی درباره امنیت اپلیکیشن از ۶ سال قبل که تیک‌تاک فعالیت خود را آغاز کرد و پردانلودترین اپلیکیشن آمریکا در ۲۰۱۸ میلادی تبدیل شد، همچنان ادامه دارد.
مرجع : خبرگزاری مهر