سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ , 26 Sep 2023
جالب است ۰
دلایل مختلفی برای انتخاب امنیت سایبری به عنوان شغل آینده وجود دارد که ما در این گزارش به دلایل اصلی آن اشاره می‌کنیم.
منبع : سایبربان
سایبربان: دلایل مختلفی برای انتخاب امنیت سایبری به عنوان شغل آینده وجود دارد که ما در این گزارش به دلایل اصلی آن اشاره می‌کنیم.

به گزارش افتانا، امنیت سایبری به یک کلیدواژه مهم تبدیل شده است چراکه در این روزگار اکثر کسب‌وکارها و شرکت‌ها در فضای سایبری نیز حضور دارند. چشم‌اندازها و دلایل زیادی برای شروع و پیشرفت در حرفه امنیت سایبری وجود دارد که پنج دلیل محکم آن را بررسی خواهیم کرد.

۱. یک شغل ادامه‌دار (امنیت شغلی)
یکی از دلایل اصلی که دانشجویان باید در انتخاب امنیت سایبری به‌عنوان شغل در نظر بگیرند این است که در دنیای امروز در سراسر جهان همه‌چیز به اینترنت متصل است از سامانه‌های بانکی تا سامانه‌های دولتی همه و همه به اینترنت متصل هستند و این روند نه‌تنها رو به کاهش نیست بلکه با اطمینان می‌توان گفت که استفاده از اینترنت و فضای سایبری در آینده رو به رشد خواهد بود و با توجه به این رشد نیاز به منابع انسانی در حرفه امنیت سایبری نیز افزایش خواهد یافت.

۲. ایمن‌سازی آینده در برابر اتوماسیون و هوش مصنوعی
همه ما از این موضوع مطلع هستیم که چگونه پیشرفت‌های رو به رشد در زمینه هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و اتوماسیون باعث از بین رفتن نیروی کار انسانی در بخش‌های مختلف می‌شود؛ اما این تهدید در حوزه امنیت سایبری وجود ندارد زیرا این حوزه در کنار ساخت چارچوب‌ها و فایروال‌های جدید مستلزم مداخله و بررسی مداوم انسانی است. امنیت سایبری مؤثر به‌تنهایی از طریق هوش مصنوعی یا یادگیری ماشینی امکان‌پذیر نیست.

۳. تقاضا در بخش‌های مختلف
با توجه به اینکه چگونه یکپارچه‌سازی اینترنت و نرم‌افزار همه صنایع، بخش‌ها و زیر بخش‌ها را تحت تأثیر قرار داده و تغییرات ساختاری در نحوه انجام کارها ایجاد کرده است، این یکپارچگی باعث تقاضای زیادی برای نیروی کار ماهر در حوزه امنیت سایبری در بخش‌های مختلف شده است. از مؤسسات بانکی گرفته تا ارگان‌های دولتی، شرکت‌های مالی، شرکت‌های حقوقی، شرکت‌های املاک، شرکت‌های کارگزاری سهام و شرکت‌های بیمه و سایر موارد نمونه‌هایی از تنوع و حجم تقاضا در حوزه امنیت سایبری هستند که دانشجویان می‌توانند بر اساس علاقه خود از بین آن‌ها انتخاب کنند.

۴. شغل پردرآمد
به دلیل کمبود استعدادهای کارآمد در بازار کار امنیت سایبری همراه با تقاضای عظیم و متنوع سازمان‌ها در بخش‌های مختلف، حرفه امنیت سایبری کاملاً پرسود است. با استخدام در سطح پایه یا سطح متوسط حقوق در هر جایی بسته به صلاحیت‌ها و مهارت‌های یک فرد متفاوت است؛ اما این دستمزد ظاهراً با شروع به بالا رفتن از سلسله‌مراتب حرفه‌ای به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد.

۵. شغل پویا و شریف
به دلیل ماهیت غیرقابل‌پیش‌بینی آینده، شغل شما در حوزه امنیت سایبری روند ثابتی نخواهد داشت و کهنه نخواهد شد. شما به‌طور منظم به چالش کشیده خواهید شد. شکست‌های جدید و غیرمنتظره و همچنین اکتشافات شگفت‌انگیزی در این شغل وجود خواهد داشت. یک قطعیت این است که مهاجمان به‌طور مداوم به سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌های جدید ادامه خواهند داد و این وظیفه شماست که راه‌حل‌های خلاقانه و بهینه‌ای برای مشکلات پیش‌آمده پیدا کنید. شرکت‌های امنیت سایبری بارها و بارها از ما در برابر انواع حملات سایبری دفاع کرده‌اند.
کد مطلب : 20218
https://aftana.ir/vdcc4iqi.2bqxs8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی