وزیر ارتباطات خبر داد
اختلال در اینترنت ادامه دارد
کد مطلب: 20281
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ادامه‌دار بودن اختلال در اینترنت کشور خبر داد.
اختلال در اینترنت ادامه دارد
 
 
Share/Save/Bookmark
پیوست: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ادامه‌دار بودن اختلال در اینترنت کشور خبر داد.

به گزارش افتانا، عیسی زارع‌پور، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در شرایطی در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که در حال بررسی هستیم تا مشکلات در حوزه سرعت و کیفیت اینترنت را شناسایی و رفع کنیم که طبق داده‌های مرکز تبادل ترافیک تهران، اینترنت در بین ساعت‌های ۷ تا ۸ صبح امروز ۲۸ دی‌ماه و همچنین بعد از ساعت ۱۲ با اختلال مواجه شده است.

طی روزهای گذشته به صورت مرتب اختلال در شبکه اینترنت به وضوح حس می‌شود و شرکت ارتباطات زیرساخت نیز در آخرین اظهار نظر رسمی‌اش مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه را دلیل افت کیفیت اعلام کرده بود و زمان دقیقی برای بهبود وضعیت شبکه اعلام نکرد.

وی با اشاره به وضعیت اینترنت گفت: در حال بررسی هستیم تا مشکلات در حوزه سرعت و کیفیت اینترنت شناسایی و رفع شود. بخشی از مشکلات در حوزه‌های زیرساخت‌ها است که با توسعه شبکه فیبر نوری در سال آینده شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود. در بخش ارتباطات همراه هم با افزایش ظرفیت شبکه شاهد افزایش سرعت و کیفیت اینترنت خواهیم بود.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره رفع فیلتر گوکل پلی گفت: نظر من بر بازگشایی گوگل پلی هست، ولی باید کمیته تعیین مصادیق تصمیم بگیرد. کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مسئول فیلترینگ بوده و دولت هم یکی از اعضای این کمیته است. تلاش ما این است سرویس‌هایی که واقعا نیاز مردم است و مشکل ویژه‌ای ندارند محدودیت آن برطرف شود.

زارع‌پور با اشاره به فیلترینگ گسترده پلتفرم‌ها طی ماه‌های گذشته گفت: محدودیت‌ها مربوط به خارج از وزارتخانه است. بخشی از محدودیت‌ها که در دو دهه گذشته اعمال شده، شاید دلایلش از بین رفته باشد. در تلاشیم نیاز مردم به فیلترشکن را کاهش بدهیم. فیلترشکن‌ها به جز مخاطرات امینتی سرعت اینترنت را کاهش می دهد.

وی از توجه به گیمرها خبر داد و گفت: سرویسی از روز گذشته راه‌اندازی و فعال شده و به عنوان یک خدمت جدید در اختیار گیمرها قرار می‌گیرد. این خدمت با همکاری بخش خصوصی، خود گیمرها و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای انجام شد که شاهد افزایش سرعت دانلود بازی‌ها و کاهش پینگ هستیم. یک رادار گیم راه‌‌اندازی شده بازیکن‌ها می‌توانند پینگ بازی‌ها قبل و بعد از راه اندازی سرویس را مشاهده کنند. همچنین به مرور بازی های جدید به آن اضافه خواهد شد و ابزارهایی طراحی شده که بازیکن‌های عزیز با دانلود آن می توانند از این ابزارها استفاده کنند. از شب گذشته که اعلام شده نزدیک ۵ میلیون نفر از آن استفاده کردند و ۴۰۰ هزار نفر همزمان از این ابزارها استفاده کردند که نشان می‌دهد سرویس پرکاربردی در کشور بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد قطعی اینترنت در بازه زمانی برگزاری کنکور نیز به محدودیت در محل‌های برگزاری کنکور اشاره کرد و گفت: فردا از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱۳۰ تنها در محدوده‌های برگزاری کنکور، اینترنت قطع خواهد شد. البته اینترنت ثابت به هیچ وجه قطع نخواهد شد.
مرجع : پیوست
 


 
نام :
تلفن همراه :
آدرس ايميل :