اسپیدتست منتشر کرد
تنزل رتبه و سرعت دوباره اینترنت ایران
کد مطلب: 20284
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
 
کاهش سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه دسامبر، باعث کاهش ۷ رتبه‌ای ایران در سطح جهانی شده است.
تنزل رتبه و سرعت دوباره اینترنت ایران
 
 
Share/Save/Bookmark
دیجیاتو: کاهش سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه دسامبر، باعث کاهش ۷ رتبه‌ای ایران در سطح جهانی شده است.

به گزارش افتانا، اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه دسامبر ۲۰۲۲، سرعت اینترنت موبایل در ایران کاهش یافته است.

در گزارش اسپیدتست برای ماه دسامبر، میانگین جهانی سرعت اینترنت موبایل و ثابت در سطح جهان افزایش پیدا کرده است؛ سرعت اینترنت ثابت از ۷۴.۵۴ مگابیت بر ثانیه در گزارش قبلی، به ۷۵.۱۸ مگابیت بر ثانیه رسیده و سرعت اینترنت موبایل هم از ۳۳.۹۷ مگابیت بر ثانیه، به ۳۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.


در ماه دسامبر، سرعت اینترنت موبایل در کشورمان کاهش پیدا کرده، درحالی‌که سرعت اینترنت ثابت افزایش کمی را تجربه کرده است؛ بنابراین با کاهش رتبه در بخش اینترنت موبایل و افزایش رتبه در بخش اینترنت ثابت روبه‌رو هستیم، اما تفاوت تقریباً قابل‌توجهی بین این تغییر رتبه‌ها وجود دارد.

طبق این گزارش، سرعت اینترنت موبایل در کشورمان از ۴۰.۹۷ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۳۹.۳۲ مگابیت بر ثانیه کاهش یافته که کاهش ۷ پله‌ای رتبه کشورمان در جدول را در پی داشته است. حالا ایران در رتبه ۵۵ام جدول قرار دارد.


در مقابل سرعت اینترنت موبایل، سرعت اینترنت ثابت افزایش کمی را تجربه کرده و از ۱۱.۵۹ مگابیت بر ثانیه، به ۱۱.۶۶ مگابیت بر ثانیه رسیده است. این افزایش سرعت منجر شده که رتبه کشورمان در جدول یک رتبه صعود کند و به رتبه ۱۴۴ام در جهان برسد.

در سطح جهان، سنگاپور بالاترین سرعت اینترنت ثابت را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و شهروندان این کشور به سرعت ۲۲۵.۷۱ مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند. در رتبه دوم چین با میانگین سرعت ۲۲۳.۴۹ مگابیت بر ثانیه به‌چشم می‌خورد. در رتبه‌های بعدی شیلی، امارات متحده عربی و هنگ‌کنگ قرار دارند.


در بخش اینترنت موبایل، قطر با میانگین سرعت ۱۶۹.۵۱ مگابیت بر ثانیه، در رتبه اول قرار گرفته است. در رتبه‌های بعدی، به‌ترتیب امارات متحده عربی با سرعت ۱۵۳.۰۹ و نروژ با سرعت ۱۲۸.۱۴ مگابیت بر ثانیه قرار گرفته‌اند.