خیلی زود گلکسی استور را به‌روزرسانی کنید
کد مطلب: 20304
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰
 
اگر از گوشی‌های سامسونگ استفاده می‌کنید، برای حفظ امنیت، در اسرع‌ وقت نسبت‌به به‌روزرسانی گلکسی استور روی دستگاه خود اقدام کنید.
خیلی زود گلکسی استور را به‌روزرسانی کنید
 
 
Share/Save/Bookmark
زومیت: اگر از گوشی‌های سامسونگ استفاده می‌کنید، برای حفظ امنیت، در اسرع‌ وقت نسبت‌به به‌روزرسانی گلکسی استور روی دستگاه خود اقدام کنید.

به گزارش افتانا، شرکت امنیت سایبری NCC آسیب‌پذیری‌های جدیدی را در فروشگاه گلکسی سامسونگ شناسایی کرده است. این فروشگاه برنامه فقط برای دارندگان گوشی‌های سری گلکسی دردسترس است و مشکلات امنیتی جدید آن در فاصله بین ۲۳ نوامبر تا ۳ دسامبر ۲۰۲۲ کشف شده‌اند. باگ اول که با شناسه‌ CVE-2023-21433 شناخته می‌شود، به مهاجمان اجازه می‌دهد بدون اطلاع کاربر، هر برنامه‌ای را ازطریق گلکسی استور روی گوشی آن‌ها نصب کنند.

شناسه نقص‌های امنیتی به محققان کمک می‌کند آن‌ها را زیرنظر داشته باشند تا مشخص شود به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه اندروید کدام‌یک را برطرف می‌کند. نقص دیگر فروشگاه برنامه سامسونگ CVE-2023-21434 است که به مهاجم اجازه می‌دهد کدهای جاوا اسکریپت را روی گوشی‌های سری گلکسی اجرا کند.

به گزارش فون‌آرنا، حمله مهاجمان ازطریق آسیب‌پذیری‌های فوق در گلکسی استور، می‌تواند به آن‌ها اجازه دهد به داده‌های شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند و همچنین می‌تواند منجر به از کار افتادن برنامه‌ها شود. اگر مهاجم، قبل‌از سوء استفاده از نقص‌های مذکور برنامه‌های مخرب را در گلکسی استور آپلود کند، بدون اطلاع صاحب گوشی می‌تواند آن را روی دستگاه او نصب کند.

با شروع حمله مهاجمان با استفاده‌ از آسیب‌پذیری‌های گلکسی استور، کاربر می‌تواند روی لینک مخربی که روی مرورگر کروم او ظاهر می‌شود ضربه بزند یا یک برنامه آلوده که از قبل روی دستگاه نصب شده‌ است، با عبور از فیلترهای سامسونگ، کاربر را به دامنه‌ای که مهاجمان تعیین کرده‌اند انتقال دهد.

در گزارش NCC آمده است که یکی از مشکلات گلکسی استور باعث می‌شود دستگاه هدف، ورودی‌ها را به روشی امن مدیریت نکند. این ویژگی به سایر برنامه‌های نصب‌شده در همان گوشی سامسونگی اجازه می‌دهد بدون اطلاع کاربر، برنامه‌های موجود در فروشگاه گلکسی را به‌طور خودکار روی دستگاه او نصب کنند. علاوه‌براین گفته می‌شود یک برنامه از پیش نصب‌شده در گوشی‌های سامسونگ مجهز به اندروید ۱۲ یا پایین‌تر می‌تواند از مشکل فوق برای نصب برنامه‌های دیگری که در فروشگاه گلکسی منتشر شده‌اند، بهره ببرد.

نقص امنیتی CVE-2023-21433 در اندروید ۱۳ رفع شده است و بنابراین دستگاه‌هایی که از این نسخه استفاده می‌کنند دربرابر این آسیب‌پذیری ایمن هستند. علاوه‌براین، سامسونگ با انتشار اولین به‌روزرسانی نرم‌افزاری خود درسال ۲۰۲۳ اعلام کرد دو آسیب‌پذیری مذکور را در نسخه‌ی ۴٫۵٫۴۹٫۸ گلکسی استور برطرف کرده است.

بدین‌ترتیب برای اطمینان از امنیت گوشی سامسونگی خود، جدیدترین نسخه‌ی فروشگاه گلکسی استور را نصب کنید.
مرجع : زومیت