ایمیل‌های ویروسی صبح‌ها ارسال می‌شوند
کد مطلب: 20322
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰
 
مرکز ماهر اطلاع داده است که اکثر ایمیل‌های آلوده در ساعات اولیه صبح ارسال می‌شوند.
ایمیل‌های ویروسی صبح‌ها ارسال می‌شوند
 
 
Share/Save/Bookmark
اختصاصی افتانا: مرکز ماهر اطلاع داده است که اکثر ایمیل‌های آلوده در ساعات اولیه صبح ارسال می‌شوند.

به گزارش افتانا، طبق اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) بیشترین تعداد ویروس‌ها در هر روز بین ساعت ۸ تا ۹ صبح فرستاده می‌شوند.

یکی از متداول‌ترین روش‌های انتشار ویروس‌های رایانه‌ای، بازکردن ایمیل‌های اشخاصی است که به نظر دوست و آشنا هستند اما اینگونه ایمیل‌ها صرفآ جهت انتشار ویروس‌های مخرب و بعضاً سرقت اطلاعات شخصی افراد ارسال می‌شود. در این زمینه گفته شده ویروس‌های رایانه‌ای در قالب ارسال ایمیل از جانب افراد ناشناس جابه‌جا شده و گاهی دارای عناوین جذابی است که کاربران را برای بازکردن آنها، ترغیب می‌کند و در برخی موارد نیز درخواستی مبنی بر کلیک کردن روی لینک اینگونه ایمیل‌ها در قالب ایمیل‌های تبلیغاتی فرستاده می‌شود و گیرنده را برای بازکردن ایمیل‌ها تشویق می‌کند.

شهروندان و کاربران باید مراقب این دسته از ایمیل‌ها باشند چراکه این لینک‌های تبلیغاتی آلوده به ویروس بوده و به محض کلیک بر روی آنها ویروس امکان نفوذ به رایانه شخصی را پیدا کرده و می‌تواند زمینه سرقت اطلاعات فردی را نیز فراهم کند؛ یک مقام انتظامی‌از کاربران رایانه و اینترنت درخواست کرد که از کلیک کردن بر روی هر ایمیل مشکوک که بدون هیچ پیامی‌ارسال می‌شود، خودداری کنند تا بدین ترتیب از دام بزه کاران مصون بمانند.

در همین رابطه مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای به تازگی اعلام کرده است با توجه به گزارش امنیت جهانی که این هفته توسط تحقیقات امنیتی شرکت تراست‌ویو (Trustwave) منتشر شده است بیشترین تعداد ویروس‌ها در هر روز بین ساعت ۸ تا ۹ صبح فرستاده می‌شوند.

در این گزارش آمده است: تعداد برنامه‌های اجرایی و ویروس‌های ارسال شده در ساعات اولیه صبح افزایش یافته است. شرکت تراست‌ویو با استفاده از داده‌های جمع آوری شده در سال ۲۰۱۱ از بیش از ۳۰۰ تحقیقات قانونی و پاسخگوی حادثه در ۱۸ کشور، به همراه تجزیه و تحلیل ۱۶ بیلیون ایمیل از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۱، گزارشی در خصوص امنیت و آسیب‌پذیری‌ها گردآوری کرده است.

این شرکت هم چنین نشان می‌دهد که در کدام ماه سال بیشترین ویروس‌ها فرستاده شده‌اند و نتیجه می‌گیرد که ارسال ویروس در ماه سپتامبر به اوج خود رسیده است. به طور کلی، ۳ درصد از ویروس‌های فرستاده شده از طریق ایمیل در ماه‌های آگوست و سپتامبر ارسال شده است.

همچنین در اکثر محیط‌ها، زمان آسیب پذیری تا کشف آن حدود شش ماه طول می‌کشد. بنابراین، ماه مارس ۲۰۱۲ باید شلوغ ترین ماه برای پاسخگویان حادثه و آشکار شدن رخنه‌ها باشد.