فیروزآبادی از دبیری شورای عالی فضای مجازی استعفا داد
کد مطلب: 20330
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸
 
ابوالحسن فیروزآبادی از دبیری شورای عالی فضای مجازی استعفا داد و قرار است به‌زودی دبیر جدید این شورا معرفی شود.
فیروزآبادی از دبیری شورای عالی فضای مجازی استعفا داد
 
 
Share/Save/Bookmark
اختصاصی افتانا: ابوالحسن فیروزآبادی از دبیری شورای عالی فضای مجازی استعفا داد و قرار است به‌زودی دبیر جدید این شورا معرفی شود.

به گزارش افتانا، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی از سمت خود در این شورا استعفا داده است.

گفته می‌شود که شورای عالی فضای مجازی فردا به ریاست رئیس جمهور برگزار و دبیر جدید با توجه به استعفای ابوالحسن فیروزآبادی از دبیری شورا، در این جلسه تعیین و معرفی می شود.

رسول جلیلی، محمدحسن انتظاری، کامیار ثقفی، محمدرضا حسنی آهنگر، محمدامین آقامیری و امیر لاجوردی از گزینه های مطرح شده برای دبیری شورای عالی فضای مجازی به شمار می آیند.

شورای‌عالی فضای مجازی سال ۱۳۹۰ به دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد.

ایشان در حکم اعضای این شورا آثار چشمگیر شبکه جهانی اینترنت در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، لزوم برنامه‌ریزی و هماهنگی به منظور صیانت از آسیب‌های ناشی از آن، و بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها در جهت ارائه خدمات گسترده و مفید به مردم را از دلایل اصلی ضرورت تشکیل شورای عالی فضای مجازی برشمردند و تأکید کردند: این شورا وظیفه دارد مرکزی بنام مرکز ملی فضای مجازی کشور ایجاد کند.

رهبر انقلاب در بخش دیگر این حکم فرموده‌اند این شورا وظیفه دارد مرکزی به نام مرکز ملی فضای مجازی کشور ایجاد نماید تا اشراف کامل و به روز نسبت به فضای مجازی در سطح داخلی و جهانی و تصمیم‌گیری نسبت به نحوه مواجهه فعال و خردمندانه کشور با این موضوع از حیث سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و محتوایی در چارچوب مصوّبات شورای عالی و نظارت بر اجرای دقیق تصمیمات در همه سطوح تحقق یابد.

رئیس جمهور (رئیس شورای عالی)، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از اعضای حقوقی این شورا هستند.

دوره دوم اعضای این شورا، در شهریورماه ۱۳۹۴ برای یک دوره چهارساله منصوب شدند.

سید ابوالحسن فیروزآبادی از سال ۱۳۹۴ دبیری این شورا و ریاست مرکز ملی فضای مجازی را عهده‌دار بود.