اپلیکیشن‌های پولی جعلی میلیون‌ها دانلود داشتند
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 20336
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰
 
محققان امنیت سایبری از دانلود زیاد اپلیکیشن‌های پولی جعلی توسط کاربران اندروید خبر دادند.
اپلیکیشن‌های پولی جعلی میلیون‌ها دانلود داشتند
 
 
Share/Save/Bookmark
اختصاصی افتانا: محققان امنیت سایبری از دانلود زیاد اپلیکیشن‌های پولی جعلی توسط کاربران اندروید خبر دادند.

به گزارش افتانا به نقل از اینفوسکیوریتی، کارشناسان امنیتی در مورد چندین برنامه جدید موجود در گوگل پلی هشدار داده‌اند که به نظر می‌رسد به کاربر کمک می‌کند تا در ازای پاداش، عادات سالمی ایجاد کند، اما در واقع فقط آن‌ها را با تبلیغات تحریک‌کننده بمباران می‌کند.

لاکی هبیت: ردیاب سلامتی، لاکی استپ-واکینگ و واکینگ‌جوی بیش از ۲۰ میلیون دانلود را برای برنامه‌نویسی که به نظر می رسد یکسان است، به دست آورده‌اند.

به گفته دکتر وب (Dr Web)، با این حال، آن‌ها با ادعای این که جوایز مجازی برای تکمیل اهداف، مانند مسافت طی شده در روز، می‌توانند به پول واقعی تبدیل شوند، به کاربران خود دروغ می‌گویند. در واقع، به نظر می‌رسد هدف این برنامه‌ها ایجاد درآمد برای توسعه‌دهنده با فریب دادن کاربران به تماشای تبلیغات است.

متخصصان دکتر وب می‌گویند: برای شروع فرآیند برداشتن آنچه که «به دست آورده‌اند»، کاربران مجبور بودند تعداد قابل توجهی از پاداش‌ها را جمع‌آوری کنند. اگر آن‌ها می‌توانستند این کار را انجام دهند، برنامه‌ها همچنین از آن‌ها می‌خواستند که ده‌ها فیلم تبلیغاتی را تماشا کنند. سپس به آن‌ها ده‌ها آگهی دیگر برای تماشا پیشنهاد شد تا روند خروج را سرعت بخشند. با این کار، برنامه‌ها هیچ یک از داده‌های مربوط به پرداخت ارائه شده توسط کاربران را تأیید نکردند، بنابراین شانس دریافت هر یک از پول‌های وعده داده شده از این برنامه‌ها بسیار کم است.

به‌روزرسانی اخیر اپلیکیشن لاکی استپ-واکینگ از شر عملکردی خلاص شد که از کاربران دعوت می‌کرد تا پاداش‌ها را به کارت‌های هدیه آنلاین تبدیل کنند.

اپلیکیشن دیگری به نام واندر تایم (Wonder Time) از کاربران می‌خواهد امتیاز مجازی کسب کنند که با نصب، راه‌اندازی و استفاده از سایر برنامه‌ها و بازی‌ها به پول تبدیل می‌شود. این برنامه بیش از ۵۰۰ هزار بار دانلود شده است.

به نظر می‌رسد که تمام برنامه‌های تقلبی فوق به جز لاکی-استپ-واکینگ در زمان نگارش این مقاله از گوگل پلی حذف شده‌اند.

منبع: Infosecurity