اولین آپدیت تلگرام در سال ۲۰۲۳ منتشر شد
کد مطلب: 20351
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹
 
تلگرام اولین نسخه به‌روزرسانی پیام‌رسانش در سال ۲۰۲۳ را در دسترس عموم قرار داد و تغییرات مهمی در آن ایجاد کرد.
اولین آپدیت تلگرام در سال ۲۰۲۳ منتشر شد
 
 
Share/Save/Bookmark
زومیت: تلگرام اولین نسخه به‌روزرسانی پیام‌رسانش در سال ۲۰۲۳ را در دسترس عموم قرار داد و تغییرات مهمی در آن ایجاد کرد.

به گزارش افتانا، تلگرام اولین به‌روزرسانی مهم خود را در سال ۲۰۲۳ منتشر کرده است که شامل ۱۰ قابلیت جدید می‌شود. در ادامه مروری بر ویژگی‌های جدید این پیام‌رسان خواهیم داشت.


قابلیت ساخت عکس پروفایل تلگرام
شما اکنون می‌توانید هر استیکر یا ایموجی متحرکی را به تصویر پروفایل حساب کاربری، گروه یا کانال خود تبدیل کنید. همه‌ی کاربران (رایگان و پریمیوم) می‌توانند از ایموجی‌های متحرک و سفارشی برای تصویر نمایه‌ی خود استفاده کنند. علاوه‌براین امکان تنظیم یا پیشنهاد عکس پروفایل برای مخاطبان دردسترس قرار گرفته‌ است.

دسته‌بندی ایموجی
در نسخه‌ی جدید تلگرام، استیکرها و ایموجی‌ها در پنل استیکر و همچنان هنگام انتخاب واکنش و وضعیت به‌طور دسته‌بندی‌شده نمایش داده می‌شوند. همچنین می‌توانید قبل‌ از ارسال ایموجی‌ها انگشت خود را روی آن‌ها نگه‌ دارید تا با وضوح بالاتر نمایش داده شوند.

تلگرام می‌گوید کاربران این پلتفرم پیام‌رسان اکنون به بیش‌ از یک میلیون استیکر و ایموجی دسترسی دارند و با اضافه شدن قابلیت‌ دسته‌بندی، وقت کمتری برای پیدا کردن آیتم موردنظر خود صرف خواهند کرد.

قابلیت ترجمه کامل گفت‌وگو
کاربران تلگرام پریمیوم اکنون می‌توانند کل متن یک گفت‌وگو، گروه یا کانال را با کمک نوار ترجمه‌ی بالای صفحه، به‌طور زنده ترجمه کنند. شما می‌توانید این نوار را ازطریق منوی گزینه‌ها پنهان یا زبان موردنظر را برای ترجمه انتخاب کنید.

همه کاربران تلگرام (رایگان و پریمیوم) می‌توانند پیام موردنظر خود را انتخاب کرده و آن را با استفاده از گزینه‌ Translate، ترجمه کنند.

میزان استفاده از شبکه
میزان حجم اینترنتی که تلگرام ازطریق داده‌های همراه یا وای‌فای استفاده می‌کند به کمک نمودارهای دایره‌ای دقیق نمایش داده می‌شوند. علاوه‌براین کاربران اکنون می‌توانند تنظیمات دانلود خودکار محتوا را براساس تعرفه اینترنت خود سفارشی‌سازی کنند.

تلگرام ماه گذشته به‌روزرسانی مشابهی را در بخش میزان استفاده از حافظه ارائه داد. این پیام‌رسان احتمالاً به‌زودی آمارهای دیگری را با نمودارهای دایره‌ای به کاربران نمایش خواهد داد.

ذخیره خودکار رسانه
امکان فعال‌سازی ذخیره‌ی خودکار رسانه‌ها در گالری براساس حجم، نوع فایل یا گفت‌وگویی که از آن دانلود شده‌اند دردسترس کاربران قرار گرفته است. علاوه‌براین می‌توانید موارد دلخواه را به‌عنوان استثنا انتخاب کنید تا به‌طور خودکار در گالری ذخیره نشوند.

در واقع با تلگرام نیازی نیست همه‌ی فایل‌ها را حتماً روی حافظه دستگاه خود ذخیره کنید زیرا درصورت نیاز می‌توانید درهر زمان ازطریق اینترنت به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

دسترسی مجزا به رسانه
مدیران گروه‌ها حالا می‌توانند دسترسی ارسال ۹ نوع فایل مختلف ازجمله عکس، پیام‌صوتی یا ویدیویی و غیره را به کاربران خود ارائه دهند. علاوه‌براین امکان بستن دسترسی ارسال پیام متنی در گروه دراختیار مدیران قرار دارد.

امکان برقراری ارتباط با استفاده از پیام صوتی یا آزمون در تلگرام فراهم شده است و دیگر نیازی به نظارت مداوم مدیران نیست.

اشتراک سالانه پریمیوم
کاربران می‌توانند با پیش‌پرداخت اشتراک یک‌ساله پریمیوم، تا ۴۰ درصد در هزینه‌ی خرید این سرویس تخفیف بگیرند.

درواقع می‌توانید با خرید اشتراک سالانه تلگرام پریمیوم، یک اشتراک چندماهه نیز به دوستان خود هدیه دهید.

انتخاب گفت‌وگو برای ربات‌ها
توسعه‌دهندگان می‌توانند دکمه‌های ویژه‌ای به ربات‌های خود اضافه کنند تا کاربران ازطریق آن‌ها افراد، گفت‌گوها، کانال‌ها یا معیارهای از پیش تعیین‌شده را انتخاب کنند.

به‌عنوان مثال می‌توان از دکمه‌های جدید برای افزودن سریع ربات به گروه‌هایی که کاربر موردنظر در آن‌ها مدیر بوده است، استفاده کرد. برنامه‌نویسان ربات می‌توانند برای دسترسی به جزئیات بیشتر درمورد این ویژگی به کانال BotNews تلگرام مراجعه کنند.

ورود مجدد به حساب کاربری با اپل آی‌دی و گوگل آی‌دی
کاربران تلگرام اکنون می‌توانند پس‌ از خروج از حساب با استفاده از شناسه‌ی گوگل یا اپل، دوباره وارد حساب خود شوند. البته در صورتی که گذرواژه‌ی تأیید دومرحله‌ای فعال باشد باید آن را هم وارد کنید.

ایموجی‌های متحرک جدید
به‌روزرسانی جدید تلگرام ۱۰ بسته‌ی ایموجی سفارشی جدید ارائه می‌دهد. این مجموعه شامل چند صد آیکون مختلف است که به‌طور اختصاصی برای تصویر پروفایل و گروه طراحی شده‌اند.

برای دسترسی به بسته‌های جدید، از بخش استیکرهای پرطرفدار در بالای بخش جدید ایموجی‌های پرطرفدار استفاده کنید.

ایموجی‌های تعاملی جدید
نسخه‌ی جدید تلگرام همچنین شامل تعدادی ایموجی تعاملی جدید است که می‌توانید در صورت تمایل در گفت‌وگوهای خود از آن‌ها استفاده کنید. این ایموجی‌ها همچنین به‌عنوان واکنش برای همه کاربران دردسترس قرار گرفته‌اند.
مرجع : زومیت
 


 
نام :
تلفن همراه :
آدرس ايميل :