دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ , 29 May 2023
جالب است ۰
کمیسیون اتحادیه اروپا نصب اپلیکیشن تیک‌تاک روی دستگاه‌های مورد استفاده شرکت‌ها را ممنوع اعلام کرد.
اختصاصی افتانا: کمیسیون اتحادیه اروپا نصب اپلیکیشن تیک‌تاک روی دستگاه‌های مورد استفاده شرکت‌ها را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش افتانا به نقل از اینفوسکیوریتی، کمیسیون اتحادیه اروپا استفاده از برنامه تیک‌تاک را روی دستگاه های شرکتی خود و همچنین در دستگاه‌های شخصی که در سرویس دستگاه تلفن همراه این کمیسیون ثبت نام کرده‌اند، ممنوع کرده است.

طبق یک پست وبلاگی که روز پنجشنبه توسط این کمیسیون منتشر شد، هدف این اقدام محافظت از کمیسیون اتحادیه اروپا در برابر تهدیدات امنیت سایبری است.

در این بیانیه آمده است: این اقدام در راستای سیاست‌های سخت‌گیرانه امنیت سایبری داخلی کمیسیون برای استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه برای ارتباطات مرتبط با کار است. این مکمل توصیه‌های دیرینه کمیسیون به کارکنان برای به کارگیری بهترین شیوه‌ها هنگام استفاده از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و حفظ آگاهی سایبری سطح بالا در کار روزانه‌شان است.

کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین گفت که پیشرفت‌های امنیتی سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را تحت بررسی قرار خواهد داد.

سونیا گوسپودینووا، سخنگوی کمیسیون، روز پنجشنبه در توییتر نوشت: کمیسیون متعهد است اطمینان حاصل کند که کارکنانش در برابر افزایش تهدیدات و حوادث سایبری به خوبی محافظت می‌شوند. بنابراین وظیفه ما این است که در اسرع وقت به هشدارهای سایبری احتمالی پاسخ دهیم.

گوسپودینووا و اریک مامر، سخنگویان ارشد کمیسیون اتحادیه اروپا دلیل این تصمیم را برجسته کردند و افزودند که این ممنوعیت موقت و در حال بررسی مداوم و ارزیابی مجدد احتمالی است.

این اقدام چند ماه پس از تایید تیک‌تاک انجام شد که برخی از کارمندان خارج از قاره می‌توانند به داده‌های کاربران اروپایی دسترسی داشته باشند.

با وجود تایید، این شرکت روز پنجشنبه این ممنوعیت را محکوم کرد.

تئو برترام، معاون سیاست عمومی اروپای تیک‌تاک در توییتر نوشت: هیچ توضیحی به ما داده نشده است. هیچکس روند را تعیین نکرده است. قبل از شروع تعلیق در ۱۵ مارس، ما می‌خواهیم متوجه شویم که آیا نگرانی خاصی وجود دارد یا خیر و به ما فرصت داده شود تا به آن‌ها رسیدگی کنیم.

این ممنوعیت در بحبوحه آغاز پرتلاطم سال برای تیک‌تاک صورت می‌گیرد چراکه این شرکت در ژانویه به دلیل عدم ارائه اطلاعات کافی در مورد جمع‌آوری کوکی‌ها، ۵ میلیون یورو (۵.۴ میلیون دلار) توسط رگولاتور حفاظت از داده‌های فرانسه جریمه شد.

منبع: Infosecurity
کد مطلب : 20446
https://aftana.ir/vdcfvjd0.w6dxjagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی