سند توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور سال آتی رونمایی می شود
کد مطلب: 5078
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۰
 
سید حسین پاریاب در ادامه نشست‏های تخصصی تدوین این سند با مدیران شرکت‏های برتر فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، به لزوم نقش محوری بخش خصوصی برای توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور اشاره نمود.
سند توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور سال آتی رونمایی می شود
 
 
Share/Save/Bookmark
مدیر پروژه تدوین نقشه راه توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی ایران و مدیر کل دفتر توسعه دولت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید حسین پاریاب در ادامه نشست‏های تخصصی تدوین این سند با مدیران شرکت‏های برتر فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، به لزوم نقش محوری بخش خصوصی برای توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور اشاره نمود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، این سند (نقشه راه) در راستای شناسایی موانع، مشکلات و خلاء‏های موجود برای توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور و نیز تدوین راهبردها و ارائه راهکارها و تعریف طرح‏های عملیاتی و پروژه‏ها با رویکرد یکپارچه‏سازی و جلوگیری از تصمیم‏گیری‏ها و فعالیت‏های جزیره‏ای در بخش‏های اصلی موثر بر تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور با محوریت بخش خصوصی تدوین شده است.

همچنین در این جلسه مباحث اصلی چگونگی توسعه ارائه خدمات و سرویس‏های الکترونیکی توسط شرکت‏های فناوری اطلاعات و ارتباطات، همراستا با راهکارهای ارائه شده در سند مورد بحث و بررسی قرار گرفت و شرکت‏های فناوری اطلاعات و ارتباطات خواستار ایجاد محیط رقابتی برای بخش خصوصی در توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی کشور از سوی دولت، تصمیم سازان و سیاست‏گذاران کشور شدند. 

به گفته پاریاب، براساس برنامه‏ریزی‏ های به عمل آمده، سند مذکور در هفتمین همایش بین‏المللی تجارت و اقتصاد الکترونیکی،با حضور مقامات ارشد کشور، که طی روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت‏ماه در مرکز همایش‏های بین المللی برج میلاد برگزار می‏شود، رونمایی خواهد شد.