درراستاي توسعه روابط سازمان نصر تهران و انجمن مديريت کيفيت ايران:

دوره آموزش مديريت کيفيت براي خبرنگاران IT برگزار شد

6 خرداد 1392 ساعت 13:13

چهارمين دوره آموزش مديريت کيفيت با حضور جمعي از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات برگزار شد.


چهارمين دوره آموزش مديريت کيفيت با حضور جمعي از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات برگزار شد. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، انجمن مدیریت کیفیت ایران روز گذشته به همت نظام صنفي رايانه‌اي تهران، دوره آموزش مدیریت کیفیت را برای خبرنگارانIT به صورت رایگان برگزار کرد. 

در اين دوره آموزشي، ضمن معرفي انجمن مديريت کيفيت و دستاوردهاي آن، مباحثي از"نقش کليدي مديريت کيفيت در بهبود فضاي کسب و کار" مطرح شد. 

آشنایی با مفاهیم وابعاد مدیریت کیفیت در سازمان‌ها و به ويژه رويکرد آن درشرکت‌هاي دانش‌بنيان، معرفي سطوح کيفيت و اشاره به چالش‌هاي کنوني آن در کشور و همچنين تشريح عوامل موثر در ايجاد مزيت‌‌هاي رقابتي کسب و کار از جمله مباحثي بودند که در اين دوره آموزشي مطرح شدند..

مديريت کيفيت؛ رمز ايجاد رقابت 

سعيد امامي، دبير انجمن مديريت کيفيت، هدف از برگزاري اين دوره آموزشي را نهادینه سازی دانش کیفیت در جامعه ایرانی عنوان کرد. 

امامي درخصوص اهدف اين انجمن گفت:« ایرانی بهتر، از طریق افزودن کیفیت به زندگی و کسب و کار، مهم‌ترين چشم‌انداز انجمن مديريت کيفيت است. اين انجمن مي‌کوشد از طريق ارتقاء و گسترش دانش و فرهنگ مدیریت کیفیت در جامعه، به اين هدف دست يابد.» 

او مشارکت درتوسعه و ارتقاء استانداردسازی و نظام مديريت کيفيت در سازمان‌ها را جزو مهم‌ترين استراتژي‌هاي اين تشکل خواند و افزود:« انجمن مديريت کيفيت در تلاش است تا از طريق مشارکت در تدوین نظام‌های ارزیابی کیفیت طبق استانداردهای بین المللی، نظام مدیریت کیفیت را در سطح سازمان‌ها و نهادهای دولتی مستقر و يا ارتقا دهد.» 

به گفته وي، در شرايط کنوني، رعايت مديريت کيفيت در هر سازمان و بنگاه اقتصادي، رمز اصلي ايجاد مزيت رقابتي کالا و خدمات محسوب مي‌شود.برهمين اساس توجه به ارتقاء كيفيت، مي‌تواند ضرورت اساسي براي توسعه اقتصادي و اجتماعي كشور باشد.
تفاهم‌نامه انجمن مديريت کيفيت با نصر تهران 

دبير انجمن مديريت کيفيت ايران ضمن اشاره به توسعه روابط اين تشکل با ساير تشکل‌هاي صنفي و صنعتي همچون نظام صنفي رايا‌نه‌اي گفت:« اين انجمن به عنوان يک تشکل حرفه‌اي غيرانتفاعي که از طريق اتاق بازرگاني ايران به ثبت رسيده، در تلاش است تا از طريق برقراري ارتباط و امضا تفاهم نامه با تشکل‌هاي تخصصي و بزرگي همچون سازمان نظام صنفي رايانه‌اي ، در حوزه ICT هم استقرار وارتقا مديريت کيفيت را دنبال کند.» 

امامي ادامه داد:« همچنين طي اين مدت موفق شديم از طريق همکاري با انجمن زنان مدير کارآفرين، موضوع ايجاد "تشکل زنان کارآفرين کيفيت‌گرا" را دنبال کنيم تا از اين طريق بحث توجه به کيفيت در ابعاد گسترده‌تري دنبال شود. 

خبرنگارانIT به باشگاه "خبرنگاران کيفيت" مي‌پيوندند
 

دبير انجمن مديريت کيفيت همچنين به موضوع تشکيل باشگاه خبرنگاران کيفيت اشاره کرد و گفت:« انجمن قصد دارد با توسعه اين باشگاه در حوزه‌هاي مختلف، فرهنگ توجه به کيفيت و مديريت کيفيت را ترويج دهد.» 

امامي در خصوص ايجاد "کميته IT کيفيت" در اين باشگاه ادامه داد:«در همين رابطه از تمام خبرنگاران حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات دعوت مي‌کنيم تا با حضور در اين باشگاه از طريق وب‌سايت انجمن به آدرسwww.iranqms.ir و يا تماس با روابط عمومي انجمن، به جمع بزرگ خانواده کيفيت در ايران بپيوندند تا ما بتوانيم شاهد توسعه مفاهيم کيفيت در حوزه ICT نيز باشيم.» 

در انتهاي اين دوره آموزشي دوساعته، براي تمامي خبرنگاران حاضر در جلسه، از سوي انجمن مديريت کيفيت ايران، گواهينامه" آشنایی با مفاهیم و ابعادمدیریت کیفیت" صادر شد.


کد مطلب: 5492

آدرس مطلب: https://www.aftana.ir/fa/doc/news/5492/دوره-آموزش-مديريت-کيفيت-براي-خبرنگاران-it-برگزار

افتانا
  https://www.aftana.ir