اینترنت اشیا و نسل جدید تهدیدات
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 6959
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰
 
هکرهایی که به کامپیوترها و گوشی‌های هوشمندتان نفوذ می‌کردند، اکنون نیم نگاهی به اینترنت اشیا دارند.
اینترنت اشیا و نسل جدید تهدیدات
 
 
Share/Save/Bookmark
هکرهایی که به کامپیوترها و گوشی‌های هوشمندتان نفوذ می‌کردند، اکنون نیم نگاهی به اینترنت اشیا دارند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مسواک‌هایی که به اینترنت متصل می‌شدند، لوازم ورزشی با سنسورهایی متصل به بدن، و یخچال‌های هوشمند تنها تعداد اندکی از نوآوری‌هایی هستند که امسال در نمایشگاه CES در لاس‌وگاس آمریکا معرفی شدند. همه این نوآوری‌ها فوق‌العاده تاثیرگذارند، ولی قابل هک شدن نیز هستند.

به عقیده «کوین‌ هالی» از مدیران سیمانتک، «اگر شیء به اینترنت متصل شود می‌توان آن را پیدا کرد، و اگر دارای سیستم عامل باشد می‌توان آن را هک کرد.»

کاتالین کاسوی، استراتژیست ارشد در بیت‌دیفندر عقیده دارد که این تهدیدات فعلن در حالت تئوریک قرار دارد. ولی به زعم وی برخی هک‌ها نیز اجتناب‌ناپذیر است و مردم باید به آن‌ها توجه خاصی نشان دهند.

کاسوی اذعان داشت که «امسال قطعاً اتفاق جدیدی رخ خواهد داد... ممکن است شاهد نخستین قربانی جانبی این موضوع باشیم، فردی که به صورت فیزیکی صدمه می‌بیند.»

معرفی قفل درب‌هایی که از طریق اینترنت کنترل می‌شوند این سوال را مطرح می‌کنند که آیا این دستگاه‌ها توسط هکرهای قابل نفوذ می‌باشند یا خیر. «الکس کولسرنیان»، مدیرتوسعه محصول شرکتی یونیکی که تولیدکننده‌ی این گونه درب‌ها است گفت که این درب‌ها برای حفظ امنیت از «رمزنگاری در سطح نظامی» استفاده می‌کنند.

اما چیزی که ممکن است اندکی این تهدیدات را کم کند این است با اتصال میلیاردها دستگاه متصل به اینترنت، در بسیاری موارد ارزش مورد نظر هکرها محدود می‌شود: آیا هیچ هکری به یک یخچال نفوذ خواهد کرد تا لیست خرید صاحب آن را به سرقت ببرد؟