مایکروسافت ویندوز را با فناوری «Internet of things» سازگار می‌کند
کد مطلب: 8205
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۳
 
شرکت مایکروسافت قصد دارد سیستم عامل ویندوز خود را با فناوری «Internet of things» (IoT) سازگار کند.
مایکروسافت ویندوز را با فناوری «Internet of things» سازگار می‌کند
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت مایکروسافت قصد دارد سیستم عامل ویندوز خود را با فناوری (Internet of things (IoT سازگار کند. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت مایکروسافت در حال فعالیت بر روی طرحی است که بر اساس آن سیستم عامل ویندوز با ابزارها، روبوت‌ها و کارافزارهای متصل به فناوری Internet of things سازگار می‌شود. این شرکت در حال حاضر نسخه‌ای از ویندوز ۸ را آماده می‌کند که با بورد توسعه‌ای Galileo شرکت اینتل سازگار است و قادر است این سیستم عامل را بر روی ابزارهای کوچک نصب کند. این خبر را کالین مورفی، یکی از مدیران محصول در شرکت مایکروسافت در نشست توسعه‌دهندگان محصولات اینتل در سان فرانسیسکو اعلام کرده است.

عرضه ویندوز بر روی بورد Galileo اینتل ممکن است انتظارات از سیستم عامل مایکروسافت را بالاتر برد. به همین دلیل مایکروسافت در حال حاضر تلاش می‌کند سیستم عامل خود را با بوردهای دیگری مثل Galileo ۲ و MinniowBoard سازگار کند.

پژوهشگران شرکت مایکروسافت به کمک بوردهای Galileo اینتل توانسته‌اند نسخه‌ای از سیستم عامل ویندوز را بر روی یک پیانو و یک یخچال روبوتیک که قادر است با نوشیدنی‌های سرد از انسان‌ها پذیرایی کند، نصب کرده‌اند. مایکروسافت همچنین می‌کوشد سیستم عامل خود را با ابزارهایی مثل حسگرهای گرمایی، پنکه‌ها و لامپ‌های هوشمند ساگار کند. هدف اصلی این غول نرم‌افزاری این است که کارافزارهایی از این قبیل را که به حسگرهای هوشمند مجهز هستند به پایگاه پردازش ابری آزور خود متصل کند.

هدف دیگر مایکروسافت این است که با برتری سیستم عامل لینوکس در این حوزه مقابله کند. بوردهای توسعه‌ای مشهوری مثل Raspberry و BeagleBone در حال حاضر با لینوکس سازگار هستند. بورد Galileo اینتل نیز با این سیستم عامل سازگار است.
مرجع : همکاران سیستم