چهارگانه بانک ها برای حفظ امنیت مشتریان
کد مطلب: 836
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۰
 
بانک مرکزی البته به بانک ها اعلام کرده که لینک سایت پلیس فتا به آدرس جهت دسترسی مشتریان بانک به اخرین اطلاعات مربوط به جرائم اینترنتی در سایت شان قرار گیرد
چهارگانه بانک ها برای حفظ امنیت مشتریان
 
 
Share/Save/Bookmark
بانک مرکزی برنامه های جدیدی را برای جلوگیری از وقوع جرایم اینترنتی به بانک های دولتی و خصوصی ابلاغ کرد.بانک مرکزی به بانک ها اعلام کرده که لینک سایت پلیس فتا جهت دسترسی مشتریان بانک به اخرین اطلاعات مربوط به جرائم اینترنتی در سایت شان قرار گیرد.

به گزارش افتانا،  به منظور افزایش بهره برداری از خدمات اینترنت بانک و به منظور پیشگیری از وقوع جرایم اینترنتی، تمهیدات جدیدی را برای برقراری برخی امکانات در خصوص ارائه خدمات مالی اینترنتی به بانکداران خصوصی و دولتی ابلاغ کرد.

بانک مرکزی از این بانک ها خواسته است که شماره تلفن همراه مشتریانی را که تمایل به استفاده از خدمات اینترنت بانک را دارند اخذ و برای ورود به اینترنت بانک و انجام هر تراکنش مالی اعم از برداشت یا واریز، پیامکی را به صاحب حساب ارسال کنند.

همچنین در برنامه های اعلامی بانک مرکزی به بانک ها آمده است، صفحه کلید مجازی که در هر بار استفاده با چیدمان متفاوتی ارائه شود، جهت ورود اطلاعات محرمانه در اینترنت بانک در اختیار مشتریان قرار گیرد.

در بخش دیگری از تمهیدات اعلامی اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی امده به منظور امکان مسدود کردن سریع کارت، انجام مسدودی از طریق سامانه تلفن بانک و صرفاً با ارائه شماره کارت و رمز اول میسر شود.

بانک مرکزی البته به بانک ها اعلام کرده که لینک سایت پلیس فتا به آدرسhttp:www.cyberpolice.ir جهت دسترسی مشتریان بانک به اخرین اطلاعات مربوط به جرائم اینترنتی در سایت شان قرار گیرد.

بانک مرکزی بخشنامه مذکور را ۱۶ فروردین سال جاری به بانک های ملی، تجارت، صادرات، ملت، سپه، کشاورزی، توسعه صادرات ایران، رفاه، مسکن، صنعت و معدن، پست بانک ایران، پارسیان، کارآفرین، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، سرمایه، شهر، قرض الحسنه مهر ایران، سینا، تات، دی، توسعه تعاون، گردشگری، ایران زمین، حکمت ایرانیان و موسسه اعتباری توسعه ابلاغ کرده است.