اداره مرکزی پلیس اروپا مدعی شد

تنها یکصد هکر تمام ناامنی‌های جهان را ایجاد می‌کنند!

23 مهر 1393 ساعت 16:33

مدیر مرکز جرایم سایبری Europol مدعی شد، گروه‌های امنیتی در یک قدمی متلاشی کردن گروه‌های هکری بزرگ قرار داشته و تمامی رهبران آن‌ها را شناسایی کرده‌اند.


مدیر مرکز جرایم سایبری Europol مدعی شد، گروه‌های امنیتی در یک قدمی متلاشی کردن گروه‌های هکری بزرگ قرار داشته و تمامی رهبران آن‌ها را شناسایی کرده‌اند.  

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی اداره مرکز پلیس اتحادیه اروپا(Europol)، در حال حاضر تنها ۱۰۰ مغز متفکر و هکر اصلی در جهان فعالیت می‌کنند و به عبارت دیگر، تمام ناامنی‌های بزرگ جهان توسط ۱۰۰ مجرم سایبری مدیریت می‌شود.


به گزارش ایتنا از رایورز، مرکز Europol با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که برای مقابله با این هکرها و دستگیری آنها نیاز مبرم وجود داشته و باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم در مقابل این افراد انجام شود.

«ترولز اوئرتینگ» (Troels Oerting) مدیر مرکز جرایم سایبری Europol طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری بی‌بی‌سی توضیح داد که اگرچه محدودسازی گروه‌های حاوی برنامه‌نویسان خوب از اقدامات کنونی برای مقابله با جرایم سازمانی بزرگ محسوب می‌شود، این فرآیند در آینده کمک می‌کند تا مجرمان سایبری آسان‌تر شناسایی شوند.

اوئرتینگ ادعا کرد که گروه‌های امنیتی در یک قدمی متلاشی کردن گروه‌های هکری بزرگ قرار دارند و تمامی رهبران آن‌ها را شناسایی کرده‌اند. اما باید توجه داشت که برای جلوگیری از ادامه فعالیت این گروه‌ها اقدامات گسترده‌تر نیاز است.

وی گفت: «ما به‌خوبی می‌دانیم آنها چه کسانی هستند. اگر ما بتوانیم آن‌ها را دستگیری و مجازات کنیم بقیه اعضای گروه فعالیت خود را کنار می‌گذارند.»

مدیر مرکز جرایم سایبری اتحادیه اروپا در ادامه توضیح داد: «این یک رقم ثابت نیست. متاسفانه تعداد این مجرمان سایبری بزرگ افزایش میابد. ما هم‌اکنون می‌توانیم آنها را کنترل کنیم، اما مجرمان منابع گسترده‌ای در اختیار دارند و موانعی پیش‌روی خود نمی‌بینند.»


کد مطلب: 8375

آدرس مطلب: https://www.aftana.ir/fa/doc/news/8375/تنها-یکصد-هکر-تمام-ناامنی-های-جهان-ایجاد-می-کنند

افتانا
  https://www.aftana.ir