امکان مدیریت هم‌زمان کلمات عبور در ۷۰ سایت
کد مطلب: 8788
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۰
 
کاربران با استفاده فناوری جدید شرکت Dashlan، قادر خواهند بود که کلمات عبورشان را تنها با یک کلیک در ۷۰ سایت تغییر دهند.
امکان مدیریت هم‌زمان کلمات عبور در ۷۰ سایت
 
 
Share/Save/Bookmark

کاربران با استفاده فناوری جدید شرکت Dashlane، قادر خواهند بود که  کلمات عبورشان را تنها با یک کلیک در ۷۰ سایت تغییر دهند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بنابه گفته کارشناسان شرکت Dashlane، قابلیت موسوم به Password Changer فعلا در مرحله آزمایشی است و در صورت تکمیل امکان تغییر خودکار کلمات عبور در فواصل زمانی معین به وجود می‌آید.

شناسایی آسیب پذیری خطرناکی موسوم به خون‌ریزی اینترنت یا Heartbleed که موجب قرار گرفتن کلمات عبور کاربران بسیاری از وب‌سایت‌ها در اختیار هکرها می‌شود، انگیزه ارائه این خدمات است. با تغییر مرتب کلمات عبور، هکرها حتی در صورت دسترسی به کلمات عبور قدیمی نمی‌توانند به اطلاعات افراد دسترسی پیدا کنند.

اگر چه این خدمات هنوز به طور عمومی راه‌اندازی نشده اما گفته می‌شود با استفاده از آن می‌توان کلمات عبور را در همه سایت‌های مشهور مانند آمازون، گوگل، باکس، یاهو، اپل، فیس بوک، لینکداین، توییتر و ... مدیریت کرد. برای این کار تنها باید سرویس مورد نظرتان را انتخاب و کلمه عبور جدید را تایپ کنید؛ البته استفاده از این خدمات مستلزم پرداخت ماهیانه ۴۰ دلار است. 

برخی کارشناسان در این میان از این‌که سایت dashlane.com خود از عدم امنیت کافی برای نگه‌داری اطلاعات کلمات عبور کاربران در این سایت، نگران هستند.

مرجع : خبرگزاری فارس