شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , 2 Dec 2023
جالب است ۰
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت

پیگیر نیازهای ارزی شرکت‌های فاوا هستیم

به گفته اثنی‌عشری، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور پیگیر مسائل ارزی و مشکلاتی پیش‌آمده برای شرکت‌های عضو است.
به گفته اثنی‌عشری، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور پیگیر مسائل ارزی و مشکلاتی پیش‌آمده برای شرکت‌های عضو است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، محمدباقر اثنی‌عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، درباره برنامه‌ایش برای تحکیم جایگاه سازمان و رونق کسب‌وکار اعضای صنف گفت: در چهارچوب‌هایی که قبل از انتخابات اعلام شد در حال تدوین برنامه‌هایی هستیم جایگاه نظام صنفی رایانه‌ای جایگاه محکمی است. این سازمان جزو معدود تشکل‌هایی است که حکم رئیس آن را رئیس‌جمهور ابلاغ می‌کند. درواقع نهادی است مردم‌نهاد، هیات مدیره نظام‌های استانی ، شورای مرکزی و رئیس سازمان با رای مردم و حاکمیت انتخاب می‌شود و جایگاه مستحکمی دارد. در این دوره برنامه داریم وفاق صنفی را گسترش دهیم. شعاری که داشتیم پیش به‌سوی اقتصاد دیجیتال بوده که در نمایشگاه الکامپ امسال نیز با همین شعار «اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی» به جلو حرکت خواهیم کرد خوشبختانه به نظر می‌رسد فضای خوبی پیش رو است و همچنین دولت و مردم درک کرده‌اند که موتور پیشران توسعه در کشور ICT است.

وی در خصوص اقدامات انجام‌شده برای مسائل ارزی و مشکلاتی که برای شرکت‌های عضو به وجود آمده‌است، اظهار کرد: ما یک‌سری مکاتبات با وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات و دفتر ریاست جمهوری داشته‌ایم، دفتر رئیس‌جمهور نامه‌ای نوشته‌اند به آقای سیف رئیس بانک مرکزی که در خصوص مسائل ارزی شرکت‌های IT با نظر مساعد رسیدگی کنند. جناب آقای جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز امروز دستوری داده‌اند که نسبت به مسئله نیازهای ارزی شرکت‌های ICT رسیدگی شود که این مورد پیگیری و اطلاع‌رسانی خواهدشد.

اثنی‌عشری درباره اهمیت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها گفت: بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اتفاقی که در کشور برای استارتاپ‌ها می‌افتد برگزاری نمایشگاه الکامپ است که در فضایی در مقیاس ملی حضور می‌یابند و با یکدیگر، مخاطبان، مردم و سرمایه‌گذاران آشنا می‌شوند. چهار سال پیش در نمایشگاه الکامپ ۸۰ شرکت در یک بخش از سالن ۱۸ حضور داشتند. سال ۹۵ در کل سالن ۱۸ حضور داشتند و در سال ۹۶ سالن‌های شماره ۸ و ۹ که جزو سالن‌های خوب نمایشگاه است به استارتاپ ها اختصاص داشت و امسال احتمالا سالن‌های ۸ و ۹ تکمیل خواهند شد و در نظر داریم سالن‌های شماره ۱۰ و ۱۱ را نیز اضافه کنیم. امسال استقبال خیلی خوب بوده، نکته قابل‌توجه این است که تعداد زیادی از استارتاپ ها که در سال پیش با یک میز شرکت کرده بودند امسال در یک غرفه حضور پیدا خواهند کرد که نشان می‌دهد در یک سال گذشته رشد خوبی داشته‌اند و الکامپ برایشان جذاب بوده است .

وی بر تعامل بیشتر بخش خصوصی و دولت تاکید کرد و افزود: در دولت جدید خوشبختانه این ارتباط ارگانیک و سازمانی وجود دارد و برای مثال همان‌طور که شاهد هستیم مدیران ارشد استان اصفهان در مراسم افطار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان حضور چشم‌گیری داشتند که این درواقع تعامل است و نشان می‌دهد جایگاه سازمان را به رسمیت می‌شناسند و این نمونه‌ خیلی خوبی است. منشا قدرت ما از نظام صنفی رایانه‌ای استان‌ها است.
کد مطلب : 14160
https://aftana.ir/vdcbg8b8.rhba0piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی