سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ , 26 Sep 2023
جالب است ۰
آمریکایی ها در سال گذشته میلادی، ۸.۸ میلیارد دلار به دلیل کلاهبرداری‌های سایبری از دست دادند
اختصاصی افتانا: آمریکایی ها در سال گذشته میلادی، ۸.۸ میلیارد دلار به دلیل کلاهبرداری‌های سایبری از دست دادند

به گزارش افتانا به نقل از تک‌رادار، داده‌های جدید کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) مقیاس شگفت‌انگیز کلاهبرداری‌ها را در سراسر آمریکا نشان می‌دهد که بر این اساس، سال گذشته میلیاردها دلار ضرر را به همراه داشت.

این کمیسیون در سال ۲۰۲۲، ۸.۸ میلیارد دلار زیان ناشی از کلاهبرداری گزارش داد که نسبت به سال قبل بیش از ۳۰ درصد افزایش داشت.

این گزارش بینش‌هایی را در مورد رایج‌ترین انواع کلاهبرداری برای کمک به محافظت از مصرف‌کنندگان به اشتراک می‌گذارد. علی‌رغم گزارش‌های کمتر از فعالیت‌های کلاهبرداری در سال گذشته در مقایسه با سال ۲۰۲۱، زیان‌های مالی افزایش قابل توجهی را متحمل شدند.

کلاهبرداری‌ها در حال افزایش هستند
محبوب‌ترین نوع کلاهبرداری که در سال گذشته گزارش شد، کلاهبرداری از طریق جا زدن خود به‌جای شخص دیگری بود که کلاهبرداران از این طریق از افراد زیادی پول می‌گرفتند.

دیگر کلاهبرداری‌های محبوب با توجه به ۲.۴ میلیون مورد گزارش شده شامل خرید آنلاین است. جوایز، قرعه‌کشی و لاتاری، سرمایه‌گذاری‌ها و فرصت‌های شغلی و تجاری نیز از دیگر موارد کلاهبرداری‌ها بودند.

سنگین‌ترین نوع ضربه با توجه به زیان‌های مالی، کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری بود که احتمالاً بخشی از موفقیت آن را مدیون شرایط سخت اقتصادی است که باعث شده بسیاری از افراد در تلاش برای کسب درآمد بیشتر باشند. زیان‌ها از کمتر از نیمی از این میزان در سال ۲۰۲۱ (۱.۸ میلیارد دلار) به ۳.۸ میلیارد دلار رسید، به این معنی که نوع فزاینده کلاهبرداری بیش از ۴۳ درصد از ضررهای سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر کلاهبرداری، شبکه نگهبان مصرف‌کننده FTC در سال گذشته بیش از ۵.۱ میلیون گزارش از جمله تقلب، گزارش سرقت هویت و سایر مشکلات مصرف‌کننده دریافت کرد.

داده‌ها توسط مصرف کنندگان به Sentinel وارد می‌شود. آژانس‌های مجری قانون فدرال، ایالتی و محلی، دفتر تجارت بهتر، اعضای صنعت و سازمان‌های غیرانتفاعی از ۲۳ ایالت آمریکا نشان می‌دهد که این رقم در سطح ایالات متحده می‌تواند دوباره دو برابر شود.

FTC به مصرف‌کنندگان توصیه می‌کند که هوشیار باشند و در صورت لزوم حفاظت خود را افزایش دهند. همچنین از قربانیان می‌خواهد که فعالیت‌های خود را به ReportFraud.ftc.gov گزارش دهند که می‌تواند به اطلاع کمیسیون در مورد روندهای آینده کمک کند تا مطابق با آن سازگار شود.

منبع: Techradar
کد مطلب : 20447
https://aftana.ir/vdcgut9x.ak9zt4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی