يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ , 21 Jul 2024
جالب است ۰
اطلاعات محرمانه بوئینگ توسط گروه باج‌افزاری Lockbit منتشر شد.
منبع : Reuters
اطلاعات محرمانه بوئینگ توسط گروه باج‌افزاری Lockbit منتشر شد.
 
به گزارش افتانا، یک گروه هکری با نام Lockbit پس از عدم دریافت باج درخواست‌شده خود در مهلت مقرر، برخی از داده‌های بوئینگ، شرکت هوافضا و دفاعی پیشرو در جهان را به‌صورت آنلاین منتشر کرد.
 
هکرها در ماه اکتبر «مقدار عظیمی» از داده‌های حساس بوئینگ را سرقت کرده و گفتند که در صورت عدم پرداخت مبلغ پیشنهادی به‌عنوان باج تا 2 نوامبر، این داده‌ها را به‌صورت آنلاین منتشر خواهند کرد. حالا داده‌های بوئینگ که ادعا می‌شود در بخش‌های قطعات و توزیع خود دچار نقص امنیت سایبری شده، توسط وب سایت Lockbit منتشر شده است.
 
بوئینگ در بیانیه خود اعلام کرد: «ما می‌دانیم که در ارتباط با این حادثه، یک عامل باج‌افزار اطلاعاتی را منتشر کرده که از سیستم‌های ما استخراج شده است. به بررسی این حادثه ادامه می‌دهیم و در صورت لزوم با مجریان قانون، مقامات نظارتی و طرف‌هایی که احتمالاً تحت تأثیر قرار گرفته‌اند در تماس خواهیم بود.»
 
همچنین این شرکت با اطمینان اعلام کرد که این حادثه امنیتی بر ایمنی عملیات پرواز آن‌ها تأثیری نگذاشته است.
 
به گفته شرکت امنیت سایبری Trend Micro، گروه Lockbit یک گروه سازنده باج‌افزار است که اولین‌بار در ژانویه سال 2020 در انجمن‌های جرایم سایبری روسی نامی از آن‌ها برده شد و از آن زمان سازمان‌های سراسر جهان، به‌ویژه ایالات‌متحده، هند و برزیل را هدف خود قرار داده است. Trend Micro این گروه را «یکی از حرفه‌ای‌ترین گروه‌های سازمان‌یافته زیرزمینی» توصیف می‌کند.
 
آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ایالات‌متحده (CISA) اعلام کرد که Lockbit تاکنون به 1700 سازمان ایالات‌متحده حمله کرده است. پنجشنبه گذشته نیز شعبه ایالات‌متحده بانک صنعتی و تجاری چین (ICBC) مورد حمله باج‌افزار قرار گرفته بود. هرچند برخی از کارشناسان و تحلیلگران باج‌افزارها ادعا داشتند که Lockbit مسئول این حمله بوده، اما این گروه هنوز از ICBC به‌عنوان قربانی خود یاد نکرده است.
 
کد مطلب : 21630
https://aftana.ir/vdcbg0b5.rhb8fpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی