سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ , 18 Jun 2024
جالب است ۰

پروژه ملی ارزیابی خدمات رایانش ابری به دنبال چیست

پایش استانداردهای خدمات شبکه ملی اطلاعات
 رئیس آزمایشگاه آی‌تی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از پروژه ملی ارزیابی خدمات رایانش ابری در راستای پایش استانداردهای خدمات شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
رئیس آزمایشگاه آی‌تی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از پروژه ملی ارزیابی خدمات رایانش ابری در راستای پایش استانداردهای خدمات شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
 
به گزارش افتانا، دکتر مهدی حسین‌پور، رئیس آزمایشگاه آی‌تی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره  پروژه ملی آزمایشگاه ارزیابی خدمات رایانش ابری و خدمات توزیع محتوای کشور خاطرنشان کرد: آزمایشگاه ارزیابی خدمات توزیع محتوا و رایانش ابری، با هدف ارزیابی کیفیت ارائه خدمات توزیع محتوا و رایانش ابری در کشور ایجاد شده است.
 
وی همچنین با اشاره به جزئیات این پروژه خاطرنشان کرد: این سامانه امکان ارزیابی کیفیت نحوه توزیع محتوا بر اساس پارامترهای کیفیت سرویس شبکه در مکان‌های مختلف کشور و افزایش سرعت بارگذاری وب‌سایت‌های استفاده‌کننده از خدمات توزیع محتوا را دارد.
 
دکتر حسین‌پور افزود: در این سامانه همچنین، نحوه ارائه خدمت رایانش ابری در بخش‌های مختلف مربوطه شامل زیرساخت فیزیکی، کیفیت و سرعت ارائه خدمات، ویژگی‌های امنیتی و قابلیت‌های کسب‌و‌کاری ارزیابی و مورد سنجش قرار می‌گیرند.
 
رئیس آزمایشگاه آی‌تی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نحوه ارزیابی خدمات رایانش ابری و خدمات توزیع محتوای کشور در سامانه مذکور، توضیح داد: ارزیابی خدمات فوق به دو صورت خودکار و مبتنی بر پارامترهای استخراج شده توسط موتورهای نرم‌افزاری و عینی مبتنی بر تجربه افراد خبره این حوزه‌‌ها انجام می‌شود. در بخش اتوماتیک موتورهای نرم‌افزار به‌صورت خودکار و در زمان‌های مشخص، کیفیت سرویس را رصد و نتایج را در سامانه ارائه می‌کنند.
 
وی در پایان بیان کرد: در بخش دیگر ارزیابی افراد خبره، آزمون‌هایی که نیاز به تجربه و دانش افراد خبره دارد انجام می‌شود و نتایج را در سامانه ثبت می‌کنند، همچنین تلفیق دو ارزیابی خودکار و عینی، دقت نتایج ارزیابی را در سامانه بالا برده و نتایج آن را قابل استنادتر می‌کند. 
 
لازم به ذکر است نمایش متوسط کیفیت خدمات، مشاهده اطلاعات مربوط به ارائه‌دهندگان خدمات cloud و خدمات CDN، ثبت درخواست آزمون کارکردی (غربالگری) برای ارائه‌دهندگان خدمات ابری و CDN ازجمله امکانات این سامانه است که ذی‌نفعان آن، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای رصد شبکه ملی اطلاعات، اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت در راستای رصد ارائه سرویس، اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات ابری و اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات توزیع محتوا (CDN) هستند.
کد مطلب : 21943
https://aftana.ir/vdcip3ar.t1az52bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی