دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ , 20 May 2024
جالب است ۰
دبیر ستاد فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی با اعلام جزییات بسته حمایتی برای فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری گفت: تسهیلات ارزان‌قیمت برای بومی‌سازی شبکه ملی اطلاعات اعطا می‌شود.
 
دبیر ستاد فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی با اعلام جزییات بسته حمایتی برای فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری گفت: تسهیلات ارزان‌قیمت برای بومی‌سازی شبکه ملی اطلاعات اعطا می‌شود.
 
به گزارش افتانا، دکتر سید محمد کرباسی، دبیر ستاد فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی ریاست‌جمهوری،  گفت: هدف ما این است که هرچه بیشتر با اکوسیستم  فناوری در حوزه ICT ارتباط برقرار کنیم.
 
وی با بیان این مطلب که معاونت علمی یک جعبه ابزاری برای حمایت از کارآفرینان در راستای جهش تولید دارد، خاطرنشان کرد: انواع تسهیلات تبصره ۱۸ برای اشتغال زایی، تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین منابع مالی مستقیم ستاد و معاونت برای حمایت اقتصادی از شرکت‌ها از جمله این ابزارهای حمایتی به شمار می‌رود. علاوه بر این ظرفیت‌های خوبی از طریق بنیاد ملی نخبگان برای جذب نخبگان در شرکت‌های دانش بنیان و توانمندسازی آنها ایجاد شده است.
 
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی با اشاره به حمایت از کسب وکارهای و شرکت‌های دانش بنیان نوپا گفت: گام اول رصد و شناسایی این شرکت‌هاست که این اقدام منجر به شناسایی ظرفیت‌های آنها و شناسایی گلوگاه‌ها و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌شود و خب بالطبع با توجه به جعبه ابزاری که عنوان کردم، ستاد تلاش خواهد کرد به ازای هر مساله و موضوعی راه حل متناسبی را پیدا کند. خیلی از اوقات اقدام ستاد را و معاونت می‌تواند معرفی شرکت‌ها به یک دستگاه مربوطه در حاکمیت باشد تا به نحو مناسب ظرفیت و دستاوردهای آن شرکت در دستگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد و نهایتاً محصول فناورانه و نوآورانه آن شرکت ارزش افزوده‌ای با خود به همراه داشته باشد.
 
کرباسی با اشاره به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه فهرست بومی‌سازی شبکه ملی اطلاعات، گفت: با در نظر گرفتن اولویت‌های فهرست بومی‌سازی شبکه ملی اطلاعات به دنبال این هستیم که به آن دسته از شرکت‌های دانش بنیانی که در حوزه‌های ضروری و گلوگاهی شبکه ملی اطلاعات ورود کرده و یا قراردادهای فعالی را با اپراتورها منعقد کرده‌اند، در راستای کمک به گردش مالی این شرکت‌ها و رفع نیازهای موقت مالی تسهیلات ارزان قیمت در اختیارشان قرار دهیم.
 
کد مطلب : 22210
https://aftana.ir/vdcgzx9x.ak9xq4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی