دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ , 20 May 2024
درباره ما

مبحث امنيت و اطلاع‌رساني خصوص فضاي سايبر با توجه به اهمیت روزافزونی که در کشور یافته ، بيش از پيش پررنگ شده است. با توجه به همین امر، ‌موضوع راه‌اندازي يك پایگاه خبری تخصصي در حوزه امنيت فناوري اطلاعات از مدت ها پیش مطرح و رايزني‌هايي با مسوولان اين حوزه انجام شد.


سپس این سایت خبری با نام افتانا (AFTANA: پایگاه خبری حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات) برای نخستین بار در هفتمین نمایشگاه انجمن رمز ایران (شهریور 1389) و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی گردید و پس از آن ‌فاز آزمایشی این پایگاه با مشارکت بخش خصوصی در نمایشگاه الکامپ شانزدهم راه‌اندازی شد. در نهایت، فعالیت رسمی افتانا در راستای انتشار اخبار و گزارش های خبری-تحلیلی حوزه امنيت فضاي سايبر همزمان با الکامپ هفدهم (آذر 1390) آغاز شد.


در حال حاضر کلیه محتوای تولید شده در این پایگاه خبری به 6 بخش اصلی تقسیم می شود که عبارتند از اخبار، تهدیدات، راهکارها، امنیت همراه، امنیت پیرامونی و کلیات. اما افتانا با کوشش تیم سختکوشی که در اختیار دارد. به تدریج فعالیت خود را گسترش خواهد داد و در کانون این تغییرات تعالی ‌جویانه؛ حرکت به سوی ایجاد یک ساختار قدرتمند که صداقت و سرعت در ارائه اخبار و انصاف در نگارش و انتشار تحلیل ها و مقالات از مهمترین خصایص آن است، وجود دارد.


این پایگاه خبری ضمن اخذ مجوز فعالیت، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران می داند. همچنین تحریریه افتانا،ضمن رعایت قوانین موضوعه، تلاش خواهد کرد از محدوده اخلاق حرفه ای روزنامه نگاری نیز خارج نشود که از این دست می توان به پرهیز از انتشار اخبار غیرواقعی، اجتناب از توهین و تهمت، ذکر منابع خبری و درج جوابیه ها اشاره کرد.


تمامی نظراتی که از طریق صفحات داخلی مطالب (قسمت نظرات) فرستاده می شوند با دقت مطالعه شده و پس از تائید در راستای ایجاد محفلی مناسب جهت انتشار آزاد افکار و عقاید سازنده بازدیدکنندگان سایت ، منتشر می شوند با این حال محتوای این نظرات الزما مورد تائید افتانا نخواهد بود.


افتانا پایگاهی است کاملا مستقل و ارگان هیچ حزب و گروهی نیست. در همین راستا ضمن آنکه افتانا از همه علاقمندان دعوت به همکاری می نماید اما بدیهی است که مسئولیت اخبار منتشر شده در این پایگاه خبری بر عهده تولیدکنندگان و ارسال کنندگان خواهد بود.


تحریریه افتانا پیشاپیش از راهنمایی ها و نقدهای مخاطبان و به خصوص همکاران گرامی در جهت رفع نقایص فنی و محتوایی و ارتقای کیفی این پایگاه خبری - تحلیلی استقبال می کند.


اگرمی‌خواهید آخرین عناوین افتانا را به همراه چکیده‌ای از هرگزارش یا خبر دریافت کنید. با سرویس آر اس اس افتانا می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به مشاهده روزانه سایت‌ از محتوا و بروز رسانی بخش‌های گوناگون افتانا مطلع شوید.


صاحب امتیاز : موسسه فرهنگی هنری دیده بان ایما تدبیر
مدیر مسئول: علیرضا صالحی درجزینی
آدرس : تهران، ابتدای سهروردی شمالی، کوچه حاج حسنی، پلاک 55، طیقه اول
تلفن : 88749414-021
فکس : 88749415-021
ایمیل :info@aftana.ir