هشدار مایکروسافت درباره فاصله مرورگر قدیمی از استانداردهای جدید
اینترنت‌اکسپلورر را کنار بگذارید
کد مطلب: 15068
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
 
مایکروسافت از کاربران اینترنت اکسپلورر خواست از آن استفاده نکنند، زیرا این مرورگر قدیمی است و از استانداردهای جدید وب پشتیبانی نمی‌کند.
اینترنت‌اکسپلورر را کنار بگذارید
 
 
Share/Save/Bookmark
مایکروسافت از کاربران اینترنت اکسپلورر خواست از آن استفاده نکنند، زیرا این مرورگر قدیمی است و از استانداردهای جدید وب پشتیبانی نمی‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت مایکروسافت از کاربران خود می‌خواهد جست‌وجوی وب را در اینترنت اکسپلورر متوقف کنند.

کریس جکسون، مدیر ارشد امنیت سایبری این شرکت فناوری از کاربران خواست از این مرورگر قدیمی استفاده نکنند. در واقع مایکروسافت از سال ۲۰۱۵ میلادی نیز به‌طور رسمی این سرویس را قطع کرد.

در مقابل جکسون از کاربران خواست تا از مرورگرهای مدرن‌تری استفاده کنند که مجهز به استانداردهای وب فعلی هستند. همچنین او در یک پست وبلاگی دلایل این موضوع را نیز بیان کرده‌است.

بسیاری از کاربران از مرورگرهایی مانند گوگل کروم، فایرفاکس یا مرورگر اج مایکروسافت استفاده می‌کنند، اما برخی کسب‌وکارها هنوز هم از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند.

جالب آنکه جکسون در این پست وبلاگی اینترنت اکسپلورر را حتی به‌عنوان یک مرورگر معرفی نمی‌کند.

او در این مورد می‌نویسد: اینترنت اکسپلورر یک راه‌حل همسان‌سازی است. ما از استانداردهای جدید وب پشتیبانی نمی‌کنیم. هرچند بسیاری از وب‌سایت‌ها در این پلتفرم مشکلی ندارند، اما توسعه‌دهندگان به‌طور کلی از اینترنت اکسپلورر برای تست‌ها استفاده نمی‌کنند. آنها از مرورگرهای مدرن استفاده می‌کنند.

همچنین به گفته جکسون هنگامی‌که شرکت‌ها همچنان به استفاده از ‌اینترنت اکسپلورر‌ ادامه می‌دهند درنهایت مجبور می‌شوند هزینه‌ای اضافی برای پشتیبانی از نرم‌افزارهای قدیمی پرداخت کنند که با گذر زمان انباشته می‌شود.
مرجع : خبرگزاری مهر