دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ , 4 Mar 2024
جالب است ۰
دولت امارات متحده عربی قصد دارد در جیتکس ۲۰۲۲ اولین رقابت‌های امنیت سایبری را برگزار کند.
دولت امارات متحده عربی قصد دارد در جیتکس ۲۰۲۲ اولین رقابت‌های امنیت سایبری را برگزار کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شورای امنیت سایبری امارات متحده عربی، مرجع دیجیتال ابوظبی (ADDA) و دپارتمان حمایت دولت امارات اولین مسابقه جهانی امنیت سایبری را به صورت Capture the Flag یا CTF راه‌اندازی خواهند کرد.

شورای امنیت سایبری امارات متحده عربی که در نوامبر ۲۰۲۰ تأسیس شد، وظیفه توسعه و نظارت بر یک استراتژی امنیت سایبری برای امارات متحده عربی و ایجاد زیرساخت سایبری ایمن و قوی را بر عهده دارد در حالی که مرجع دیجیتال ابوظبی برای فعال کردن، پشتیبانی و ارائه یک دولت دیجیتال ایجاد شده است.

این دو مجموعه با حمایت دپارتمان حمایت دولت امارات متحده عربی برای سازماندهی اولین مسابقات CTF امنیت سایبری گرد هم آمده‌اند.

این مسابقات در نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۲ برگزار می‌شود که از ۱۰ تا ۱۴ اکتبر ۲۰۲۲ (۱۸ تا ۲۲ مهرماه ۱۴۰۱) در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی دبی جریان خواهد داشت.

هدف این چالش مبتنی بر دانش، ایجاد دنیای دیجیتال امن‌تر است. چالش‌ها با چند موضوع ازجمله بهره‌برداری از وب، پزشکی قانونی، OSINT، سخت‌افزار اینترنت اشیا، رمزنگاری، شبکه، تلفن همراه، و استگانوگرافی دسته‌بندی خواهند شد.

شرکت‌کنندگان واجد شرایط رقابت می‌توانند در تیم‌های ۳ یا ۵ نفره به رقابت بپردازند. این تیم‌ها باید در سایت مخصوص رقابت‌ها ثبت نام کنند. دور مقدماتی این مسابقات ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و فقط پنج تیم از مرحله مقدماتی آنلاین برای فینال انتخاب می‌شوند.

دور نهایی به صورت حضوری در جیتکس ۲۰۲۲ برگزار می‌شود. تیم‌های واجد شرایط باید از ۱۰ اکتبر تا ۱۴ اکتبر ۲۰۲۲ به صورت حضوری با لپ‌تاپ‌های خود در این نمایشگاه حضور داشته باشند. اداره دیجیتال ابوظبی تمام هزینه‌های اقامت و سفر و نشان‌های ورود به دور نهایی مسابقات CTF در جیتکس ۲۰۲۲ را پوشش خواهد داد.

برندگان در پایان روز اختتامیه نمایشگاه اعلام خواهند شد و به ۳ تیم اول جوایز نقدی اهدا می‌شود. نفر اول ۳۵ هزار درهم ، نفر دوم ۲۵ هزار درهم و نفر سوم ۱۵ هزار درهم دریافت خواهد کرد.
کد مطلب : 19372
https://aftana.ir/vdcb5fb8.rhb9zpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی