ابراز نگرانی رگولاتور فرانسه از امنیت داده‌ها در توییتر
کد مطلب: 19915
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰
 
سازمان رگولاتور ارتباطات صوتی بصری و دیجیتال فرانسه در پی اخراج کارمندان از توییتر، از امنیت داده‌های کاربران این پلتفرم ابراز نگرانی کرد.
ابراز نگرانی رگولاتور فرانسه از امنیت داده‌ها در توییتر
 
 
Share/Save/Bookmark
مهر: سازمان رگولاتور ارتباطات صوتی بصری و دیجیتال فرانسه در پی اخراج کارمندان از توییتر، از امنیت داده‌های کاربران این پلتفرم ابراز نگرانی کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، آرکام (Arcom)، سازمان رگولاتور ارتباطات صوتی بصری و دیجیتال با ارسال نامه‌ای به توییتر از این پلتفرم خواسته با وجود کاهش نیروی انسانی، تا ۲۴ نوامبر به وظایف خود جهت تضمین شفافیت داده‌ها عمل کند.

به گفته این سازمان پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک، این پلتفرم از کاهش نیمی از نیروهای انسانی خود و لغو قرارداد چندهزار کارمند پیمانی خبر داد.

روش اولیویه میستر، رییس آرکام در نامه‌ای به توییتر نوشته است: آرکام نسبت به عواقب مستقیم چنین تصمیمی در توانایی توییتر برای حفظ محیطی ایمن برای کاربران نگران است.

به گفته این رگولاتور، توییتر یکی از پربازدیدترین پلتفرم‌های آنلاین در فرانسه است و همین امر چالش‌هایی سیستماتیک درخصوص گفتمان دموکراسی و ایمنی عمومی ایجاد می‌کند.

در بخش دیگری از نامه این رگولاتور آمده است: در این خصوص توییتر وظایف خاصی دارد که آرکام متعهد است آن‌ها توسط پلتفرم به طور کامل انجام شوند.

همچنین طبق نامه و چهارچوب قانونی که در ۲۰۱۸ میلادی تصویب شد و توییتر را موظف به همکاری با آرکام کرد، این پلتفرم باید با هرگونه دستکاری و تغییر در داده‌ها مقابله کند.
مرجع : خبرگزاری مهر