سرویس کاهش پینگ بازی راه‌اندازی شد
کد مطلب: 20279
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
 
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی سرویس کاهش پینگ بازی به نام «رادار بازی» خبر داد.
سرویس کاهش پینگ بازی راه‌اندازی شد
 
 
Share/Save/Bookmark
ویجیاتو: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی سرویس کاهش پینگ بازی به نام «رادار بازی» خبر داد.

به گزارش افتانا، در زمانی که اختلالات اخیر مربوط به اینترنت باعث شده تا تجربه بازی‌های آنلاین با مشکلات زیادی روبه‌رو شود، وزارت ارتباطات از ابزار جدیدی تحت عنوان «رادار بازی» رونمایی کرد که هدف از آن افزایش سرعت دانلود و آپدیت بازی‌ها و کاهش چشمگیر پینگ آن‌ها است.

عیسی زارع‌‌پور، وزیر ارتباطات از طریق کانال اختصاصی خود در اپلیکیشن پیام‌رسان «بله» از راه‌اندازی این ابزار خبر داد و گفت که «رادار بازی» از طریق همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت با بخش خصوصی و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای توسعه یافته است. او در این رابطه نوشت: «یکی از مشکلاتی که گیمرهای کشورمان همواره با آن روبرو بودند مشکل سرعت پایین دانلود بازی‌ها و آپدیت آنها به همراه پینگ یا زمان تاخیر بالای بازی آنلاین بوده که باعث اختلال و تجربه کاربری نامناسب گیمرها در ایران می شد.»

او در ادامه پست خود توضیح داده که به منظور برطرف کردن این دسته از مشکلات، سایت و اپلیکیشنی به نام «رادار بازی» راه‌اندازی شده است. به گفته زارع‌پور، استفاده از سایت و اپلیکیشن «رادار بازی» علاوه بر افزایش قابل توجه سرعت دانلود و آپدیت بازی‌ها، باعث کاهش چشمگیر پینگ نیز خواهد شد که در نتیجه تجربه‌ای دلچسب و لذت‌بخش از بازی‌های آنلاین را به کاربران ارائه خواهد کرد.

او در ادامه توضیح داده است: «این اتفاق از طریق انتقال CDNهای این بازی ها به داخل کشور و کوتاه کردن مسیر دسترسی کاربران داخلی کشور به سرورهای بازی و طراحی ابزارهای خاص توسط متخصصان جوان کشورمان صورت گرفت که همین جا از تلاش همه دست اندر کاران این امر تشکر می‌کنم.»

سرویس «رادار بازی» از طریق سایت radar.game قابل دسترس است و به گفته وزیر ارتباطات بازی‌های بیشتری به مرور زمان به آن اضافه خواهند شد.
مرجع : ویجیاتو