سرویس کاهش پینگ یا بدافزار
آتنی‌ویروس‌ها رادار گیم را به عنوان بدافزار شناسایی کردند
کد مطلب: 20287
تاریخ انتشار : شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
 
سرویس دولتی کاهش پینگ بازی رادار گیم توسط آنتی‌ویروس‌های مشهور جهان به عنوان یک بدافزار شناخته شد.
آتنی‌ویروس‌ها رادار گیم را به عنوان بدافزار شناسایی کردند
 
 
Share/Save/Bookmark
زومیت: سرویس دولتی کاهش پینگ بازی، رادار گیم توسط آنتی‌ویروس‌های مشهور جهان به عنوان یک بدافزار شناخته شد.

به گزارش افتانا، وزارت ارتباطات ۲۷ دی‌ماه سرویس جدیدی به نام «رادار گیم» رونمایی کرد که تجربه بازی‌های ویدیویی را برای گیمرها لذت‌بخش‌تر می‌کند. رادار گیم ابزار سنجش تأخیر و پینگ اینترنت کاربر و DNS رایگان برای کاهش پینگ بازی‌ها در دسترس قرار می‌دهد.

به گفته وزارت ارتباطات، سرویس رادار گیم توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شده و پروژه‌ی مشترک بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و شرکت ارتباطات زیرساخت است. عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت پنج میلیون نفر از رادار گیم استفاده کرده‌اند.


در وب‌سایت رسمی رادار گیم دو اپلیکیشن برای ویندوز و اندروید ارائه می‌شود که ظاهرا هر دوی آن‌ها حاوی بدافزار هستند.

سرویس ویروس‌توتال که فایل‌ها را با هدف یافتن بدافزار اسکن می‌کند، فایل نسخه‌ی ویندوزی رادار گیم را از نگاه هفت آنتی‌ویروس Avira و CRDF و G-Data و Viettel Threat Intelligence و BitDefender و CyRadar و Sophos به‌عنوان بدافزار شناسایی کرده است. ده‌ها آنتی‌ویروس دیگر در سرویس ویروس توتال اعتقاد دارند که رادار گیم ایمن است.


به‌طور مشابه، به‌نظر می‌رسد نسخه‌ی اندرویدی رادار گیم نیز در خود کد مخرب دارد. چهار آنتی‌ویروس BitDefender و CyRadar و CRDF و G-Data این نسخه را حاوی بدافزار تشخیص داده‌اند.

دو آنتی‌ویروس BitDefender و G-Data حتی وب‌سایت رسمی رادار گیم را نیز حاوی بدافزار تشخیص داده‌اند.

البته نمی‌توان با قطعیت از بدافزار بودن رادار گیم سخن گفت. مصطفی علوی، فعال حوزه بازی می‌گوید شناسایی رادار گیم به‌عنوان بدافزار احتمالا نتیجه استفاده از اینستالرهای کرک‌شده است.

وزارت ارتباطات فعلا به ادعای بدافزار بودن رادار گیم واکنش نشان نداده است.

به گفته توسعه‌دهندگان رادار گیم، این سرویس سرعت دانلود و به‌روزرسانی بازی‌ها را بالا می‌برد و باعث کاهش چشمگیر پینگ بازی‌ها می‌شود.
مرجع : زومیت