اپل با iOS 16.3 امنیت آیفون را بالا می‌برد
اختصاصی افتانا
کد مطلب: 20320
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰
 
اپل قصد دارد با ویژگی جدیدی که برای iOS 16.3 در نظر گرفته است، کنترل داده‌های کاربران را در اختیار خودشان قرار دهد.
اپل با iOS 16.3 امنیت آیفون را بالا می‌برد
 
 
Share/Save/Bookmark
اختصاصی افتانا: اپل قصد دارد با ویژگی جدیدی که برای iOS 16.3 در نظر گرفته است، کنترل داده‌های کاربران را در اختیار خودشان قرار دهد.

به گزارش افتانا به نقل از تک‌رادار، اپل iOS 16.3 را منتشر کرده است که شامل یک ویژگی امنیتی بزرگ است و قرار است نحوه ذخیره‌سازی کل زندگی ما را به صورت آنلاین تغییر دهد.

آی‌کلاود (iCloud) خانه برخی از قابل اعتمادترین خاطرات، اسرار و موارد دیگر ماست و فکر اینکه یک هکر اطلاعات فضای ذخیره ابری ما را در اختیار بگیرد، باعث ترس بیشتر کاربران اپل آی‌دی (Apple ID) می‌شود.

برای کمک به محافظت از این موضوع، iOS 16.3 و به‌روزرسانی‌های مرتبط با آن یعنی iPadOS 16.3 و macOS 13.2، پشتیبانی از کلیدهای امنیتی را برای افزایش بیشتر محافظت از اپل آی‌دی ارائه کرده‌اند.


کلید امنیتی iOS 16.3
در بخشی از یادداشت‌های پست جدید اپل آمده است: کلیدهای امنیتی برای اپل آی‌دی به کاربران اجازه می‌دهد تا امنیت حساب خود را با نیاز به یک کلید امنیتی فیزیکی برای ورود به سیستم تقویت کنند.

اپل مدت‌هاست که احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) را در حساب‌های خود ارائه می‌کند، با این حال این نوع حفاظت هنوز برای کلاهبرداران آسان است که با ایمیل‌های فیشینگ و انواع دیگر هک‌ها به راحتی از آن استفاده کنند.

کاربرانی که می‌خواهند حفاظت از حساب خود را یک قدم جلوتر ببرند، اکنون می‌توانند از یک کلید امنیتی فیزیکی استفاده کنند که فقط خودشان به آن دسترسی دارند تا از چشم‌های کنجکاو برای دسترسی ناخواسته جلوگیری کنند.

در حالی که این ممکن است برای بسیاری خبر خوشایندی باشد، اما برای مشتریانی که با فناوری کمتر آشنا هستند، چندان جذاب به نظر نمی‌رسد. دلیلش این است که شما اکنون دارنده کلید رمزگذاری خود هستید، بنابراین اگر بخواهید آن را گم کنید، برای همیشه قفل خواهید شد و اپل یک نسخه پشتیبان نگه نخواهد داشت.

در آخرین دور به‌روزرسانی‌ها، حفاظت پیشرفته داده نیز گسترش یافته است. اپل اکنون می‌تواند ۲۳ دسته آی‌کلاود، از جمله تصاویر را رمزگذاری سرتاسری کند که اپل می‌گوید پس از عرضه اولیه فقط در ایالات متحده، در سراسر جهان نیز از اطلاعات شما حتی در صورت نقض داده‌ها در فضای ابری محافظت می‌کند.

به‌روزرسانی‌های دیگر عبارتند از رفع اشکال، بهبود خدمات اورژانس که باید کمتر شاهد تماس‌های تلفنی تصادفی باشد و پشتیبانی از نسل دوم هوم‌پاد (HomePod).

منبع: Techradar