دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ , 15 Apr 2024
جالب است ۰
اپل از مهندس سابق خود به‌دلیل افشای اطلاعات محرمانه ویژن پرو و VisionOS شکایت کرد.
منبع : The Verge
اپل از مهندس سابق خود به‌دلیل افشای اطلاعات محرمانه ویژن پرو و VisionOS شکایت کرد.
 
به گزارش افتانا، یکی از مهندسان سابق اپل به‌دلیل انتشار اطلاعات محرمانه اپل ازسوی این شرکت با شکایت مواجه شده است. به‌نظر می‌رسد که این مهندس اطلاعات گسترده‌ای از اپل ویژن پرو و سیستم‌عامل آن، یعنی VisionOS را به همراه اطلاعاتی از اپ Journal اپل پیش از رونمایی درز داده باشد. این اقدام «اندرو آد» سبب شده تا او به‌دردسر بزرگی بیفتد و شکایت اپل از این مهندس سابق پیگیری شود.
 
حدوداً ۱۰ روز پیش اپل برعلیه اندرو آد، مهندس سابق خود در دادگاه ایالتی کالیفرنیا شکایتی را تنظیم کرده است. به‌گفته اپل، آقای آد سیاست‌ها و خط مشی اپل برای حفظ اسرار تجاری را زیر پا گذاشته تا به اعتبار این برند صدمه بزند. ظاهراً این مهندس سابق برای مخالفت با محصولاتی که موافق تولید آن‌ها نبوده، اطلاعات مهم آن‌ها را لو می‌داده تا روند تولید آن‌ها را خدشه‌دار کند.
 
اپل مدارک زیادی را برعلیه اندرو آد ارائه داده است. به‌ادعای کوپرتینویی‌ها، آقای آد در کمتر از یک سال برای برقراری ارتباط با یکی از روزنامه‌نگاران وال استریت ژورنال بیش‌از ۱۴۰۰ پیام رد و بدل کرده است. همچنین او به روزنامه‌نگار دیگری از مجموعه The Information، حدود ده هزار پیام داده که همه این‌ها برای لو دادن ویژگی‌هایی از محصولات رونمایی نشده اپل بوده‌اند.
 
این پیام‌ها همگی به‌صورت رمزگذاری‌شده ردوبدل شده‌اند. احتمالاً برخی از اطلاعات فاش شده که در اینترنت منتشر شده نیز به‌دلیل همین ارتباطات با مهندس سابق اپل بوده‌اند. اندرو آد سال ۲۰۱۶ میلادی با هدف بهینه‌سازی شارژدهی باتری در iOS به اپل پیوست. وکلای اپل اظهار دارند که حضور در این بخش، امکان مطلع‌شدن از اطلاعات ده‌ها محصول حساس را به آقای آد داده است.
 
درنهایت اندرو آد پس از دو جلسه بازخواست توسط اپل، به لودادن اطلاعات حساس کوپرتینویی‌ها اعتراف کرد. او پس سه روز بعد توسط اپل اخراج شد. کوپرتینویی‌ها فعلاً درحال پیگیری این پرونده هستند و ظاهراً چیزی برای دفاع از مهندس سابق این شرکت وجود ندارد؛ بنابراین احتمالاً حکم سنگینی به اندرو آد تحمیل خواهد شد.
کد مطلب : 22116
https://aftana.ir/vdcb08b5.rhb58piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی