سخنان وزیر ارتباطات درباره حملات سایبری اخیر:
در حملات سایبری اعمال مهم‌تر از اعلام‌ها است
کد مطلب: 11341
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
 
وزیر ارتباطات در خصوص ورود نکردن این وزارتخانه در بحث هک سایت‌های دولتی اظهار داشت که فعالیت در این حوزه‌ها به شکل اعلامی نبوده بلکه اعمالی است.
در حملات سایبری اعمال مهم‌تر از اعلام‌ها است
 
 
Share/Save/Bookmark

وزیر ارتباطات در خصوص ورود نکردن این وزارتخانه در بحث هک سایت‌های دولتی اظهار داشت که  فعالیت در این حوزه‌ها به شکل اعلامی نبوده بلکه اعمالی است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، محمود واعظی شب گذشته در حاشیه مراسم افطاری بخش خصوصی درباره ورود نکردن وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات به بحث هک سایت‌های دولتی توضیح داد: این موضوع اصلا موضوع تبلیغاتی نیست تا زمانی که حمله‌ای رخ می‌دهد باید شما به جای آنکه مرتب صحبت کنید به برنامه‌ریزی بپردازید تا بدانیم چگونه عمل کنیم.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: در این میان عده‌ای به‌طور مرتب در این خصوص مصاحبه‌هایی می‌کردند که به شخصه با این برخورد موافق نیستم.

واعظی ادامه داد: از همان روزهای اول که چنین تهاجم‌هایی صورت گرفت با محوریت مرکز ملی فضای مجازی جلسات متعددی تشکیل شده و با نمایندگانی از مراکز ماهر و امنیت سازمان فناوری اطلاعات، نیروی انتظامی، پلیس فتا و سایر بخش‌ها در این حوزه برنامه‌ریزی‌هایی صورت‌گرفت.

وی عنوان کرد: البته باید به این مسئله توجه داشت که اقدام در این حوزه‌ها اعلامی نبوده و حالت اعمالی دارد و این طور نیست که در این عرصه فردی که مصاحبه می‌کند بیشترین اقدام را انجام داده باشد.

وزیر ارتباطات همچنین خاطرنشان کرد: خوش‌بختانه در این حملات هیچ اطلاعاتی از سایت‌ها برداشته نشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره کاهش قیمت ۱۸ تا ۳۰ درصدی اینترنت گفت: بر اساس مصوبه جدید، هر گیگابیت اینترنت به ۳۰۰۰ تومان رسید.

وی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در تعرفه‌های تلفن ثابت متذکر شد:در کنار افزایش تعرفه تلفن ثابت، در بخش اینترنت با تخفیف‌هایی که شرکت زیرساخت در زمینه قیمت اینترنت در نظر گرفته سعی کردیم با کاهش هزینه‌های اینترنت کاربران به‌گونه‌ای برخورد کنیم که در سبد خانوار به‌دنبال افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت تغییر چشمگیری رخ ندهد. درنهایت نیز کاربران نهایی بین ۱۸ تا ۳۰ درصد با توجه به میزان حجم استفاده از اینترنت در سرویس دریافتی خود، کاهش قیمت را احساس می‌کنند.

وزیر ارتباطات در‌خصوص مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی در ارتباط با انتقال دیتاسنترهای شبکه‌های اجتماعی به ایران متذکر شد: در این خصوص دو بحث وجود دارد اول آنکه برای مناطق کشور بهتر آن است که شبکه‌های اجتماعی بومی داشته‌باشیم. برهمین اساس ما همواره از مراکز دانشگاهی و خصوصی حمایت کرده‌ایم تا در این عرصه وارد عمل شده و اقدام کنند؛ اما تا زمانی که چنین شبکه‌هایی ایجاد شود ما قاعدتا باید با شرکت‌هایی مانند تلگرام یا شبکه‌های دیگر تعامل داشته‌باشیم. همچنین طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی الزاماتی در این عرصه وجود دارد که امیدواریم این مسیر به‌درستی پیش رود.

مرجع : خبرگزاری ايسنا