اسپیکرهای هوشمند ناخواسته صدایتان را ضبط می‌کنند
کد مطلب: 16397
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
 
نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اسپیکرهای هوشمند به‌طور ناخواسته و متوسط در روز ۲۰ بار مکالمات کاربران را ضبط می‌کنند.
اسپیکرهای هوشمند ناخواسته صدایتان را ضبط می‌کنند
 
 
Share/Save/Bookmark
نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اسپیکرهای هوشمند به‌طور ناخواسته و متوسط در روز ۲۰ بار مکالمات کاربران را ضبط می‌کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اسپیکرهای هوشمند یکی از آن دسته از گجت‌هایی هستند که این روزها از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران برخوردار شده‌اند. پژوهشگران اعلام کرده‌اند که اسپیکرهای هوشمند به طور ناخواسته و متوسط ۲۰ بار در روز مکالمات و صحبت‌های روزمره کاربران را ضبط می کنند.

بدون شک این خبر می‌تواند برای بسیاری از کاربران و علاقه‌مندان به این گجت‌های هوشمند نگران‌کننده باشد، چراکه معلوم نیست چه بر سر حریم خصوصی آنها می‌آید و از این طریق هکرها و اشخاص ثالث قادر خواهندبود به اطلاعات متعددی دست پیدا کنند.

پیشتر نیز در اخبار قبلی آمده بود که اسپیکر هوشمند الکسای آمازون به‌طور ناخواسته مکالمات خصوصی میان یک زوج را در خانه ضبط کرده‌بود.

از معروف‌ترین و محبوب‌ترین اسپیکرهای هوشمند در جهان می‌توان به الکسای آمازون، گوگل هوم و اپل هوم پاد اشاره کرد.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که اسپیکرهای هوشمند سریع‌تر از ابزارهای واقعیت مجازی و افزوده به رشد خود ادامه داده و در سال‌های آینده سهم بسیار بیش‌تری از بازار ابزارهای هوشمند و دیجیتال را از آنِ خود خواهند کرد.

به‌طور کلی در توصیف وظایف و معرفی اسپیکرهای هوشمند باید گفت که این گجت‌های هوشمند به کاربران امکان می‌دهند تا درصورت داشتن مشغله، وسایل خانگی خود را با دستورهای صوتی کنترل کنند، به‌عنوان مثال، از وضعیت آب‌وهوا و جدیدترین اخبار روز مطلع شوند، تایمر و زنگ هشدار برای خود تنظیم کنند، با دوستان و خانواده خود تماس صوتی برقرار کرده و به مخاطبان موردنظر خود پیام متنی ارسال کنند. همه این کارها بدون دخالت دست کاربر و فقط با ارسال یک پیام و دستور صوتی به اسپیکر هوشمند انجام می‌شود.
مرجع : خبرگزاری ايسنا