رییس مرکز تحقیقات فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته خبر داد
افزایش شمار کاربران برنامک‌ها به 4.5 میلیارد نفر تا پایان 2017
کد مطلب: 8149
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۰
 
رییس مرکز تحقیقات فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به استفاده 1.2 میلیارد نفر مردم دنیا از برنامک‌ها تا پایان سال 2012 بر ضرورت برنامه‌ریزی در این حوزه در کشور تاکید کرد.
افزایش شمار کاربران برنامک‌ها به 4.5 میلیارد نفر تا پایان 2017
 
 
Share/Save/Bookmark
رییس مرکز تحقیقات فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به استفاده ۱.۲ میلیارد نفر مردم دنیا از برنامک‌ها تا پایان سال ۲۰۱۲ بر ضرورت برنامه‌ریزی در این حوزه در کشور تاکید کرد. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، دکتر حمیدرضا ربیعی در مراسم اختتامیه اولین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه که از ۱۳ شهریورماه در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است، اظهار کرد: این ماراتن با دو چالش ارائه خدمات در بستر کلود و ارائه خدمات در حوزه سلامت برگزار شد. ۳۷ تیم در این دوره شرکت کردند که در نهایت سه تیم به عنوان برگزیده امروز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

دبیر دومین جشنواره وصل با بیان این که شرکت کنندگان از صبح پنجشنبه پروپوزال‌های خود را در دو چالش ذکر شده ارائه و پس از آن شروع به برنامه‌نویسی کردند، تصریح کرد: برگزیدگان و ایده‌های برتر علاوه بر آن که مورد حمایت معنوی دانشگاه قرار خواهند گرفت از طریق وی‌سی‌ها مورد حمایت مالی نیز قرار خواهند گرفت.

وی با بیان این که ۶.۸ میلیارد مشترک تلفن همراه در دنیا وجود دارد،‌ گفت: تا پایان سال ۲۰۱۲ نیز ۱.۲ میلیارد نفر از برنامک‌ها استفاده می‌کردند که رشد سالانه آن ۳۰ درصد است.

ربیعی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۱۷ نیز ۴.۵ میلیارد نفر از برنامک‌ها استفاده کنند که ۵۰ درصد آن در قاره آسیا خواهد بود؛ بنابراین ما شاهد بازار بزرگی هستیم که باید بر روی آن سرمایه‌گذاری کنیم.

وی با اشاره به وجود ۲.۵ میلیون برنامک در دنیا تصریح کرد:‌ ۳۳ درصد این برنامک‌ها مربوط به شرکت اپل، ۵۸ درصد مربوط به شرکت اندروید، ۴۰ درصد مربوط به ویندوز و سه درصد مربوط به بلک‌بری است.

ربیعی با اشاره به برگزاری دومین ماراتن برنامه‌نویسی در دی و بهمن ماه امسال عنوان کرد و گفت: مراسم اختتامیه نهایی دومین جشنواره وصل ۲۸ بهمن ماه برگزار می‌شود.
مرجع : خبرگزاری ايسنا