افزایش درخواست‌های افشای اطلاعات از توییتر
کد مطلب: 9213
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۸
 
درخواست‌های دولتی برای دریافت داده‌های کاربران سایت توییتر در نیمه دوم سال 2014 نسبت به نیمه اول همین سال حدود 40 درصد رشد نشان می‌دهد.
افزایش درخواست‌های افشای اطلاعات از توییتر
 
 
Share/Save/Bookmark
درخواست‌های دولتی برای دریافت داده‌های کاربران سایت توییتر در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ نسبت به نیمه اول همین سال حدود ۴۰ درصد رشد نشان می‌دهد. 

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، همچنین میزان درخواست‌های ارسالی برای پاک کردن محتوا نیز رشد ۸۴ درصدی نشان می‌دهد.

توییتر در گزارش تازه ای که به منظور اطلاع رسانی در این زمینه منتشر کرده تاکید کرده که ۲۸۷۱ درخواست دولتی برای دریافت اطلاعات حساب های کاربری افراد دریافت کرده که در آنها دولت‌های مختلف خواستار دسترسی به مشخصات ۷۱۴۴ حساب کاربری شده بودند. توییتر می‌گوید در مجموع با ۵۲ درصد از این درخواست‌ها موافقت کرده است.

دولت های سه کشور روسیه، ترکیه و آمریکا از بیشترین میزان رشد برای دریافت اطلاعات کاربران توییتر برخوردار بوده اند. دولت روسیه که تا به حال چنین درخواست‌هایی را مطرح نکرده بود در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ به تنهایی بیش از ۱۰۰ درخواست ارائه کرده است.

در این میان درخواست های ارسالی تریکه و آمریکا به ترتیب ۱۵۰ و ۲۹ درصد رشد نشان می دهد. جالب اینکه توییتر به هیچ یک از درخواست های ترکیه برای دریافت اطلاعات کاربران اعتنا نکرده، اما به ۸۰ درصد از درخواست های دولت آمریکا پاسخ مثبت داده است.

در زمینه درخواست برای حذف محتوا هم سه کشور ترکیه، روسیه و آلمان با ارائه به ترتیب ۴۷۷، ۹۱ و ۴۳ درخواست در رتبه های اول تا سوم بوده اند.