دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ , 15 Apr 2024
جالب است ۰
تحقیقاتی در زمینه امنیت سایبری نشان داده است که فایل‌های فشرده مانند زیپ اصلی‌ترین گزینه برای انتشار بدافزار هستند.
منبع : خبرگزاری ايسنا
ایسنا: تحقیقاتی در زمینه امنیت سایبری نشان داده است که فایل‌های فشرده مانند زیپ اصلی‌ترین گزینه برای انتشار بدافزار هستند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، جدیدترین بررسی انجام شده، نشان داد برای نخستین بار در سه سال گذشته، فایل‌های آفیس مایکروسافت دیگر اصلی‌ترین فایل مورد استفاده برای انتشار بدافزار نیستند.

یافته‌های جدیدترین گزارش «شناخت تهدید» شرکت «اچ‌پی ولف سکیوریتی» (HP Wolf Security) برای سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ که اطلاعات میلیون‌ها رایانه را بررسی کرد، نشان داد فایل‌های آرشیوی مانند زیپ (ZIP) و فایل‌های RAR، از فایل‌های آفیس جلو زده و متداول‌ترین فایل‌های مورد استفاده برای انتشار بدافزار شناخته شدند.

در حقیقت، ۴۴ درصد از بدافزارهایی که در سه ماهه سوم سال میلادی جاری منتشر شدند، از این فورمت استفاده کردند که بالاتر از ۱۱ درصد در سه ماهه دوم بود. در این بین، در انتشار ۳۲ درصد بدافزارها، از فایل‌های آفیس استفاده شد.

همچنین شرکت اچ‌پی دریافت که مجرمان سایبری، فایل‌های آرشیو آلوده به ویروس را در فایل‌های HTML جاسازی می‌کنند تا از شناسایی شده آنها توسط راه‌کارهای امنیتی ایمیل، اجتناب کنند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک‌رادار، محققان امنیت سایبری می‌گویند بهترین راه، استفاده از رویکرد امنیتی همه جانبه برای حفاظت از منابع دیجیتالی است.
کد مطلب : 20011
https://aftana.ir/vdcdfz0x.yt0zf6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی