واتس‌اپ خود را چگونه ضد هک کنیم
کد مطلب: 19487
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۵
 
هنگام استفاده از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص واتس‌اپ همیشه این نگرانی وجود دارد که نکند هکرها به اطلاعات حساب کاربری دسترسی داشته باشند، اما با این روش‌ها خیلی راحت از واتس‌اپ خود استفاده کنید.
واتس‌اپ خود را چگونه ضد هک کنیم
 
 
Share/Save/Bookmark
هنگام استفاده از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص واتس‌اپ همیشه این نگرانی وجود دارد که نکند هکرها به اطلاعات حساب کاربری دسترسی داشته باشند، اما با این روش‌ها خیلی راحت از واتس‌اپ خود استفاده کنید.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارشناسان سایبری به روزنامه سان (The Sun) گفته‌اند که بهترین راه برای اطمینان از ایمن بودن پیام‌های شما، فعال کردن برخی از ویژگی‌های امنیتی واتس‌اپ است.

بیش از ۲ میلیارد نفر از واتس‌اپ استفاده می‌کنند که آن را به هدف اصلی هکرها و کلاهبرداران تبدیل می‌کند، اما ممکن است با استفاده از تنظیمات اشتباه، خود را در معرض خطر غیرضروری قرار داده باشید.

به گفته تام دیویدسون، کارشناس امنیتی و مدیر ارشد شرکت سایبری Lookout، مهم‌ترین تنظیم برای فعال‌سازی، تأیید دو مرحله‌ای است.

نکته مهم این است که واتس‌اپ مملو از ویژگی‌های هوشمندانه‌ای بوده که برای محافظت از حریم خصوصی شما طراحی شده است. بسیاری از آن‌ها در تنظیمات شما در برگه حریم خصوصی قرار دارند.

دیویدسون در این خصوص افزود: این بخش به شما امکان می‌دهد انواع تنظیمات مربوط به حریم خصوصی را پیکربندی کنید. مانند افرادی که می‌توانند نمایه و وضعیت شما را ببینند. همچنین می‌توانید قفل صفحه را پیکربندی کنید و غیرفعال کردن رسیدهای خواندن را فعال.

به گفته برایان هیگینز، کارشناس سایبری، اگر به طور مرتب گوشی خود را تعویض می‌کنید، باید مراقب باشید. برایان، متخصص امنیت در Comparitech گفت: لازم به یادآوری است که اگر واتس‌اپ را روی دستگاه جدیدی نصب کنید، حریم خصوصی شما به تنظیمات کارخانه برمی‌گردد. شما باید تنظیمات حریم خصوصی خود را به طور منظم بررسی و به‌روز کنید و همچنین لیست تماس خود را هر چند ماه یک‌بار پاک کنید. سعی کنید از شر شماره‌هایی که مدتی است استفاده نکرده‌اید یا نمی‌شناسید خلاص شوید.

نکات امنیتی کلیدی دیگری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

اولین مورد این است که مطمئن شوید تلفن و برنامه‌های خود را با آخرین آپدیت‌های نرم‌افزاری به روز نگه دارید. این به‌روزرسانی‌ها اغلب شامل اصلاحات امنیتی مهمی هستند که باگ‌های مورد استفاده هکرها برای حمله به دستگاه شما را از بین می‌برد.

همچنین، باید به طور کلی مراقب کسی باشید که اطلاعات شخصی را در از طریق پیام‌های واتس‌اپی می‌پرسند (مانند جزئیات کارت اعتباری یا کدهای ورود)، حتی اگر به نظر می‌رسد متن از طرف یکی از دوستانتان می‌آید.

اگر یک هکر به حساب واتس‌اپ شما دسترسی پیدا کرد، می توانید با ورود مجدد به حساب کاربری، آن‌ها را بیرون کنید.
مرجع : همشهری آنلاین